Jak podłączyć płytę główną?

Witam.

Otóż nie wiem jak podłączyć płytę główną… jest do niej 10 kabelków o nazwach:

Speakers

GND 2 Razy oddzeilnie

VCC

USB1-

USB1+

GND

VCC

USB2 -

USB2+

GND

-P LED

+P LED

H.D.D LED

RESET SW

POWER SW

i otóż nie wiem jak je podłączyć macie fotki płyty i reszty :

100-3807.jpg

100-3804.jpg

100-3810.jpg

100-3813.jpg

100-3818.jpg

100-3822.jpg

100-3825.jpg

100-3827.jpg

100-3828.jpg

100-3829.jpg

100-3830.jpg

100-3836.jpg

100-3837.jpg

100-3838.jpg

100-3839.jpg

nie znam się za bardzo na tym więc licze na szczegółową pomoc :smiley:

W instrukcji jest to dobrze opisane razem z rysunkami, fotki niewyraźne. A i dobra rada zanim podłaczysz coś pod usb z przodu kompa sprawdż kilka razy czy dobrze te ‘kabelki’ podłaczyłeś. Może sie zdarzyć że uszkodzisz pena lub cokolwiek innego.

Instrukcja

wszystko masz opisane na płycie głównej i w instrukcji wiec nie wiem o co ci chodzi

małe wskazówki

usb odwrotnie nie podłączysz(zależy od wtyku usb czy jest podwójne)

przyciski power i reset nie mają plusa i minusa

dioda led nie zaświeci się jak ją źle podepniesz

PS jak mamy odeczytać napis jak zasłaniają go bolce i jest do góry nogami

PS2 na przyszłość patrz co wrzucasz do internetu bo na niektórych nic nie widać

Podaj model płyty,jest to napisane na samej płycie wtedy możesz ściągnąć instrukcję do niej,piny gdzie podłączyć kable z obudowy będą opisane gnd± reset,speaker,w instrukcji będzie pokazana kolejność,speaker to głośnik więc podłączasz kabel od głośnika

Proponowałbym jeszcze usunąć te “gluty” między płytą a obudową - mogą robić zwarcie.

Haah wiem wyczyszcze to wszystko.

A nie bądźcie śmieszni nie mam do niej żadnej instrukcji

Na niej jest tak napisane że z tego co widze to tylko rozumiem jak 2 kabelki podłączyć to wszystko

Płyta główna to AsRock fsb 800 DDR 400 Z tego co tam na niej pisze nie wiem nie znam się. Jak możecie to podajcie do niej instrukcję

Przeczytaj model - jest strasznie zamazany na zdjęciach - jest na samym dole pod białym gniazdem PCI - P4V88?

Jeśli P4V88, to tu masz link do instrukcji: http://europe.asrock.com/downloadsite/manual/P4V88.pdf

Kabel POWER SW - płyta PWRBTN - bez znaczenia jak podepniesz;

Kabel RESET SW - płyta RESET - bez znaczenia jak podepniesz;

Kabel HDD LED - płyta HD LED - jak podepniesz odwrotnie to nie będzie świecić dioda dysku ale niczym to nie grozi;

Kabel -P LED oraz +P LED - płyta PLED - jak podepniesz odwrotnie to nie będzie świecić dioda POWER ale niczym to nie grozi;

Kabel SPEAKER - płyta SPEAKER1 - bez znaczenia jak podepniesz;

Kabel VCC/USB1-/USB1+/GND - płyta USB67 - UWAGA! Tu ważne jest jak wepniesz wtyczkę! Dokładnie masz to zilustrowane w instrukcji obsługi.

Drugi kabel VCC/USB1-/USB1+/GND w to samo miejsce co powyżej.

Jesteś tego pewien?

:roll:

to zależy od płyty i tej wtyczki

nie patrzyłem za bardzo na obrazki

usb powinno mieć wtyczkę 10 pinów a 1 zaślepiony

  1. Od płyty nic nie zależy. Standard pinów USB na wszystkich płytach jest taki sam.

  2. Nie patrząc na obrazki mogłeś doprowadzić do uszkodzenia jakiegoś urządzenia USB.

  3. Uniwersalna wtyczka USB ma faktycznie 10 pinów z czego tylko jeden jest zaślepiony a na płycie jest 9 pinów (po cztery piny dla dwóch urządzeń USB oraz jeden tzw. dummy).

  4. Takie rozwiązania (a nawet jeszcze bardziej wkurzające: każdy wtyk oddzielnie) są stosowane od lat i jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że pozwala swobodnie podłączyć do płyty dwa całkiem niezależne urządzenia.

:roll:

widziałem komputer który miał własny układ usb(usb 1.1)ale to słąbiutka maszynka koło 400Mhz

w sumie to ja się pytam co to robi w kategorii systemy opeacyjne

w sumie to nawet sprawdziłem i ja mam zaślepione 2 a nie 1 ten dummny to jest ale na 2gim usb na 1szym nie ma :o

dobra ja tu przestaje pisać bo to nie ta kategoria w sumie chodź trochę się znam

poprawie tamte żeby nikt nie zepsuł sobie urządzenia usb

A zapomniałem sory nie wiedziałem do jakieego to dzału wrzócić

Dzięki wielkie wszystkim spróbuję to podłączyć tak jak radzcie

jaru_r tak to ten model ^^ dzięki

SilberPunkt Dzięki wielkie Tobie ! już próbuję wszystko podłączyć :smiley:

Dodane 21.11.2011 (Pn) 16:13

dZIĘKI SliberPunkt’ owki podłączyłem wszystko i kiedy naciskam przycisk to wiatraczki zaczynają chodzć więc ok a nie mogę sprawdzić czy działa bo mam procesor spalony…

Jak byście mogli znaleźć mi ten procesor razem z pastą to byłbym wdzięczny ale chodzi mi o ten sam czyli:

Intel Celeron D 2.66 GHZ/256/533 SL7C6 PHILIPPINES

Z góry dzięki licze na Was ^^

Na Allegro kupisz go za grosze.

http://allegro.pl/show_item.php?item=1941154732

Kupiłem ten.

Dzięki wielkie za pomoc temat do zamknięcia.