Jak podłączyć przedni panel audio w Gigabite-GA-P35-DS3L

[Pytanie] Jak podłączyć przedni panel audio [słuchawki i mikrofon] w płycie głównej gigabite-GA-P35-DS3L.

Złącze 9 pinów.Windows XP.

http://download1.gigabyte.ru/manual/mot … 9s3l_e.pdf strona 26, podpunkt 12

A te AC’97 audio różni się czymś od HD audio?

Hej,

Jeśli panel obsługuje HD Audio, to najlepiej zostawić właśnie taki układ. Generalnie największa różnica jest tak, że w przypadku panelu AC97 można jednocześnie używać przedniego bądź tylnego wyjścia, ale nigdy dwóch razem. W HD Audio jest to natomiast możliwe.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A jak zmienić z HD audio na AC97?

Hej,

Zwykle w BIOS’ie - aczkolwiek niektóry płyty same rozpoznają, jaki rodzaj panelu został podłączony.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A gdzie by się znajdował?

Hej,

Najprawdopodobniej w grupie Integrated Peripherals.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Czyli jak by było na AC’97 to gdybym podłączył z przodu słuchawki a styłu głośniki to tylko w słuchawkach było by słychać dźwięk tak samo z mikrofonem?

Hej,

Układy zgodnie z AC’97 umożliwiają odtwarzanie tylko na jednym porcie. Czyli tak jak piszesz - działałyby tylko słuchawki, bądź tylko głośniki. Mikrofonu to nie dotyczy, bo w jednym, jak i w drugim rozwiązaniu można używać tylko jednego mikrofonu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Czyli żeby działał przedni panel muszę ustawić te AC97.A dało by się ustawić przedni panel na HD audio?

@refresh

Hej,

Nic nie musisz ustawiać - płyta główna i karta dźwiękowa automatycznie wykrywa, jaki panel został podłączony do złącza w płycie głównej. Jeśli panel jest zgodny z HD Audio, to jako taki będzie działał.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ale mój przedni panel nie wygrywa urządzeń podłączonych do niego.To jedyne co mi zostanie to przełączyć z hd audio na AC97 audio.

Hej,

To nie panel ma wykrywać kartę, a karta panel i jego odpowiednią wersję.

Nie wiem dlaczego? Czemu ma służyć to przełączenie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

głównie to mi chodziło o to żeby podłączyć 2 mikrofony jeden z tylu i drugi z przodu aby oba były aktywne

Hej,

Niestety to raczej nie będzie możliwe ani w przypadku karty AC’97, ani HD Audio - tylko sygnał z jednego źródła może być nagrywany w danym czasie i jeśli sterowniki nie zapytają o to, który mikrofon ma być zgrywany, domyślnie będzie to mikrofon na przednim panelu. Ewentualnie zostanie możliwość nagrywania miksu stereo, choć tutaj też mam wątpliwości, czy będą działać jednocześnie oba mikrofony.

Pozdrawiam,

Dimatheus