Jak podłączyć radio samochodowe w domu?

Jak w temacie??

Jak podłączyć radio samochodowe w domu??

Zasilacz 12 v o odpowiedniej mocy i głośniki i do dzieła :slight_smile:

Jesteś pewny?

Przecież radio samochodowe jest zasilane prądem zmiennym o natężeniu 12V i raczej zasilacz odpada , bardziej proponował bym prostownik , sam kiedyś w piwnicy miałem podłączone radio samochodowe do prostownika.

No comments :stuck_out_tongue:

Nie zmiennym tylko stałym i nie natężeniu tylko napięciu.

Nie na darmo pisałem o odpowiedniej mocy :slight_smile:

Przejęzyczenie.

Aha , zawsze ten błąd popełniam , myśląc że jak radio jest zasilane akumulatorem to jest tam prąd zmienny ponieważ akumulator się rozładowuje i traci na mocy . :smiley:

Można jeszcze akumulator do domu zabrać wraz z radiem !!

Boska definicja prądu zmiennego :slight_smile:

Ja bym się na Twoim miejscu nie śmiał, może ta definicja jest warta “Nobla” w dziedzinie fizyki :wink:

Do prostownika lepiej nie podłączać - ma niestabilizowane i tętniące napięcie [V], w dodatku za małą wydajność prądową [A]. [w nawiasach jednostki, volt czyli różnica potencjałów i amper czyli ilość ładunków elektrycznych, by się nie myliło]

W zasadzie taki radioodbiornik jest w domu kompletnie nieprzydatny. Wymaga zasilacza transformatorowego 12V dostarczającego do 20 amperów, czyli ok. 200W, a taki jest bardzo drogi i trudno dostępny (może do radiostacji? koszt minimum kilkaset zł), impulsowy od komputera się nie nada - przydźwięki i wrażliwość na skoki poboru prądu. Do tego kolumny głośnikowe. Taniej jest kupić sobie miniwieżę.