Jak podłączyć router antena zew.i antena routera

cze. mam pytanie żeby było wifi w domu z tym routerem to jak mam podpiąć antenę zewetrzną i antenę tą mała routerową bo jest w routerze tylko jedno wejście na antene

 

 

router techniclan techniclan war-54gs

 

Kupić kartę sieciową do kompa podłączyć do niej antenę zewnętrzną a do routera tą antenę mała i potem od routera kablem lan wpiąć pod wan w routerze i do kompa pod lan??i wtedy będzie w kompach po lanie i w domu przez WIFI? ??? ??? ??? ??

Przeredaguj post, bo jest niezrozumiały. Stosuj składnie!

niket90sport

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Z tego co udało mi się rozszyfrować z twojej wypowiedzi i sposobu jakim chcesz wszystko podłączyć wynika że twój komputer będzie musiał być cały czas włączony aby był rozsyłany Internet przez router a nie o to chyba chodzi.

Do komputera chcesz podłączyć podejrzewam jakąś sieć radiową z której masz obecnie internet i chcesz udostępnić to połączenie dla pozostałych komputerów w twoim domu. Wynika z tego że jak wyłączysz ten komputer to wtedy zniknie sygnał podawany na porcie WAN w routerze i wówczas router nie będzie miał co rozsyłać.

Niech wypowie się ktoś kto zna się lepiej na sieciach, ale wydaje mi się że masz zły router, potrzebujesz takiego co ma przynajmniej dwa wejście na antenę. Pod jedno podpinasz antenę zewnętrzną a pod drugie zwykłą antenę routera. Ustawiasz router w odpowiednim trybie (nie pamiętam dokładnie jakiem) i wtedy router łapie sygnał z jednej anteny i wysyła drugą wzmocniony.

 

Napisz najpierw jak odbierasz internet bo może źle rozszyfrowałem twoją wypowiedz i może nie masz radiówki tylko ADSL (Neostrada, Netia) albo inne połączenie.

dobrze mówisz czyli router kupić z wejsciem na 2 anteny jaki polecisz?

Nie powiem Ci dokładnie modelu bo nie siedzę w tym temacie. Na pewno nie jakiś z najtańszych bo przyniesie Ci on więcej problemów niż pożytku. Ja osobiście używam TP-Link TD8960N i jestem zadowolony, dałem za niego 170 zł kilka lat temu i śmiga aż miło. Tobie akurat ten model nie jest potrzebny bo to router ADSL do Neostrady, rozglądaj się za routerem xDSL, powinien być odpowiedni bo w twoim przypadku ważniejsze jest WiFi niż połączenie kablowe.

 

Dopytaj jeszcze na innych forach jeśli tu nie otrzymasz konkretnej informacji albo po prostu zapytaj w dobrym sklepie komputerowym który router będzie odpowiedni.

Dowolny Acces Point wystarczy. Nawet tani TP Link TL-WR740 powinien dać radę. 

Dokładnie i podłaczysz go do

 

router techniclan techniclan war-54gs