Jak podłączyć router D-link DSL-2640B do modemu

Witam, tak jak w temacie mam problem z podłączeniem routera D-link DSL-2640 do modemu z sieci kablowej. Wg wskazań człowieka z działu technicznego, wystarczy podpiąć router do modemu, zresetować modem i powinno grać. Skoro jednak nie świeci się dioda WLAN ani nie można znaleźć wskazanej sieci, rozumiem że musi to być bardziej skomplikowane. Próbowałem szukać w Google, ale większość tematów pochodzi sprzed dosyć długiego czasu i linki z instrukcjami wygasły. 

jak na moje oko, to jest to router do linii telefonicznej, a nie sieci kablowej.

Kupiłeś bez potrzeby model z modemem ADSL dla linii telefonicznej. Co do połączenia, czy przewodowo internet działa za jego pośrednictwem? Wifi jeśli nie konfigurowałeś może być wyłączone, poczytaj instrukcje obsługi, na pewno będzie pisało jak je skonfigurować. Chyba, że przewodowo internet także nie działa to może być konieczne sklonowanie MAC karty sieciowej.

Wstępnie się zapytam, czyli odpalenie Neta na tym routerze przez modem będzie w ogóle możliwe? Czy niekoniecznie?

Jeśli podłączysz się pod złącze RJ45, a nie RJ11 - telefoniczne to jest szansa, że internet zadziała.

Dzwoniłem przed chwilą do kablówki i powiedzieli, że nie ma możliwości podłączyć tego pod gniazdo telefoniczne, czyli pozostaje mi odesłanie towaru. Btw, czy moglibyście mi w takim razie polecić jakiś niedrogi router pod modem, który by zapewniał zasięg na przestrzeni 30 m kwadratowych?

A zapytaj u dostawcy neta,jakie mają urządzenia bezprzewodowe i weź sobie od nich.

Dobra, już kupiłem ze sklepu obok jakiś tam tp-linka i wszystko działa, a tamten odeślę w tygodniu. Ale dzięki za pomoc, mogłem od razu pytać.