Jak podłączyć router do PC?

Witam,

Mam problem z połączeniem routera ASMAX AR 1004g do komputera z Windows 7. Sam router działa i ustawiłem go przez wifi na telefonie, mogę normalnie wejść do menu routera z poziomu przeglądarki, do tego ustawiłem internet który działa na telefonie. Problem w tym, że nie wiem jak go podłączyć do komputera - po podłączeniu go bez żadnych ustawień, strona konfiguracji na PC “zbyt długo nie odpowiada”. Aplikacja Netii (z płytki i strony producenta) w trakcie konfiguracji znajduje problem z połączeniem internetowym. Komputer normalnie łączy się z internetem przez modem USB (ST 330), lampka ETH na routerze świeci.

W jaki sposób ustawić to ustrojstwo, żebym mógł używać internetu z routera na PC? Chodzi mi konkretnie o to, jak skonfigurować połączenie pod Win 7 - kreatorem, lub ręcznie (przez połączenie karty sieciowej, wpisując wartości jak adres IP, brama domyślna i serwery DNS). Dodam, że wg routera zarówno primary i secondary DNS mają taki sam adres, a systemowi coś się w tym nie podoba. Które wartości z ipconfig /all wpisać i gdzie? Proszę o dokładny opis :slight_smile:

W ustawieniach połączenia ustawiasz aby pobierał adres IP jak i DNS automatycznie. Na routerze włącz DHCP (domyślnie powinno być włączone).

wyłącz ten modem usb…wyjmij odinstaluj czy co tam.

połącz kablem router i komp

w kompie wszystko automatycznie ustaw

i korzystaj :smiley:

PS wła i wył karte sieciową po wszystkim jak nie zatrybi

;]