Jak podłączyć router

Witam mam router NETGEAR WGR614v7 i chciałbym korzystać z niego jako siec bezprzewodowa do laptopa. Problem w tym ze posiadam modem motorola na kabel usb. Mam do routera płytę instalacyjną ale nie mogę zainstalować. Czy można w jakiś inny sposób go podłączyć aby działał?

A modem motoroli nie ma wyjścia na kabel sieciowy ? ;/ poważnie ? - jaki model modemu ?

Musisz podłączyć router do modemu kablem z końcówkami rj45 (zwykła skrętka - prosta).

Jedną końcówkę kabla wpinasz do wyjścia ethernet - tak jak na rysunku poniżej…

motorola_sb5100.gif

drugą końcówkę do routera w port oznaczony jako WAN (na rysunku pierwszy z prawej)

1435_wgr614v5_back.jpg

Podłączenie wykonujesz na modemie wyłączonym z prądu, następnie włączasz modem i wszystko ma działać. Jeżeli adresacja IP jest w twojej sieci automatyczna, router sam pobierze sobie adresy i jest gotowy do działania. Pozostaje kwestia konfiguracji routera i zabezpieczenia sieci wifi.

UWAGA! !!

Podłączyłem i niby jest wszystko ok tylko że jak łącze sie siecią bezprzewodową na laptopie to pokazuje mi że połączenie jest tylko lokalne a powinno być napisane internet. Co mam dalej zrobić aby wszystko działało