Jak podłączyć się do internetu w windows xp

Witam!!

Na swoim laptopie wczoraj zainstalowałem windowsa xp professional. Po zainstalowaniu systemu wyskoczyła mi pierwsza konfiguracja(tam gdzie się wymyśla nazwę konta, czy chce korzystać z aktualizacji i czy będę się łączył z internetem) po tych czynnościach i załadowaniu się systemu internet normalnie działał.

Dzisiaj chciałem tego samego windowsa zainstalować na komputerze tyle że po zakończeniu instalacji systemu w pierwszej konfiguracji komputer się mnie nie zapytał czy będę korzystał z internetu. Po załadowaniu się systemu internet nie działa. Próbowałem jakoś samemu go skonfigurować ale nie mam zielonego pojęcia jak.

Dodam jeszcze że komputer jak i laptop nie posiada wifi i łączę się z internetem poprzez kabel który podłączam do rutera Edimax AR7084gA

Za pomoc dziękuję !!

W karcie sieciowej w właściwościach protokól tcp 4 ustawiasz dns i ip na auto.Powinno działać

Internet nie działa bo pewnie nie znalazł sterowników do karty sieciowej. Brak tych sterowników = brak dostępu do internetu.

Przed instalacją Windows XP po odłaczaj wszystko kabel od neta też jak zainstalujesz XP i wszystkie sterowniki od sieci też podepni kabel od neta do laptopa wchodzisz w menu panel sterowania Połączenia sieciowe ppm na kartę właściwości,sieć wciśnij protokół internetowy (TCP/IP) i tam musisz wpisać w polach IP,DNS te numerki masz na umowie co dostałeś od dostawcy neta i bedzie net

Może zanim napiszesz odpowiedź, przeczytałbyś uważnie post na który odpowiadasz. Wiem, że jest gorąco, ale bez tego twoje odpowiedzi nie mają sensu.

Bo kolega ma własny router. O ile nie wyłączył w nim serwera DHCP, wszystko powinno działać na domyślnej konfiguracji. A nawet jeśli wyłączył, adresu IP na pewno nie znajdzie na umowie.

Ale jak napisał że ma router i łączy się z netem przez kabel do niego wpięty to znaczy że ma już skonfigurowany ten router.