Jak Podłączyć Te Głosniki do Wieży?

Witam jestem posiadaczem tej wieży :

http://www.samsung.com/pl/products/audi … _zj650.asp

oraz podobnych glosnikow do tych ( te same lata , ten sam styl) :

http://allegro.pl/item114445754_kolumny … anio_.html

chcialem je polaczyc ze soba , czy beda wogole dzialac ?? czy beda jakies problemy z dzwiekiem ?? DZIEKUJE ZA POMOC

można połączyć te głośniki ze sobą, ale impedancja głośników nie będzie dopasowania do wzmacniacza

musisz połączyć je szeregowo a nie równolegle bo spalisz końcówki mocy w we wzmaczniaczu.

yyy a mozesz mi powiedziec co to znaczy : szeregowo albo rownolegle ?? bo ja nieznam sie na tym , poprostu podlaczyl bym kablami i juz :stuck_out_tongue: glupi jestem :]

Jakie wyjścia mają głośniki i jakie wyjścia posiada wieża. Jeśli takie same, (najczęsciej chinch) to powinny chodzić bez problemu, jeśli przedtem odłączysz kolumny originalne od wieży.

to są stare glosniki !!

Możesz podłączyć, ale musisz wybrać, czy chcesz grać na unitrach czy na kolumnach od wieży. Nie polecam podłączać wszystkich kolumn. Jeśli chcesz unitry to je po prostu podłącz, uważając na bieguny czyli + do + a - do - :slight_smile: Dla pewności sprawdź impedancje wzmacniacza w książeczce obsługi, ale prawie napewno jest 8 ohm.

ja chce podlaczyc TYLKO te unitry , bo te z zestawu są za słabe :]

A co to za problem te kable podłączyc do rozkrecanych chinchów

no niewiem bo kolega na gorze pisal "

Jeśli kolumny mają impedancje 8 ohm (na aukcji pisze że mają), to możesz spokojnie podłączać.

teraz przeczytalem ze mają 4 ohmy te kolumny , przeszkadza w czyms to ??

Może być problem, bo prawdopodobnie wieża działa od 8 omów, a jeśli napewno tak jest to podłączenie skończy się spaleniem końcówki mocy w wieży.

i co wtedy jak spale tą końcówke ??

Wieża nie będzie chodzić i bedziesz musiał wymienić końcówki mocy, które zawyczaj nie są tanie(zależy od modelu) Zazwyczaj od 20 zł do kilkuset.

no kurde :confused: to niewiem czy podlaczac czy zostac przy slabiutkich dolaczonych do zestawu :confused:

kumpel niedawno spalil w wzmacholu i zaplacil 80 zyli