Jak podłączyć ten przełącznik?

Witam,

potrzebuję przełącznik/ wyłącznik 12V podświetlany i na allegro znalazłem tylko taki: LINK. Niestety nie mam pojęcia jak go podłączyć. W sieci znalazłem takie ale miały 3piny i wiem jak je się podłącza natomiast na allegro nie ma z 3pinami tylko jest z 4 i tu już mam problem.

P.S. Chcę aby był podświetlany gdy obwód będzie otwarty (gdy będzie się kręcił wentylator).

Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Omomierz w łapki i do roboty, albo rozebrać przełącznik i zobaczyć jakie są połączenia w środku. Jedno i drugie to kilka minut zabawy.

Jak masz wtyczkę np. od głośników to od niej idą 2 osobne kabelki - lutujesz je po jednej stronie (oczywiście 1 przy bolcu) a potem powiedzmy wentylator też ma 2 osobne kabelki - robisz to samo z 2-giej strony :wink:

A jak chcesz do tej wtyczki takiej komputerowej co idzie z zasilacza to szukasz wejścia z 12V i stamtąd (np. kabelkiem) jedziesz do 1 bolca (tam gdzie masz 12V) a 2-gi do masy (tam gdzie będzie 0V) Tam gdzie masz namalowane (na przełączniku) 0 tam dajesz wyjście z zasilacza, a tam gdzie 1 wejście na wentylator.