Jak podłączyć TP-link

Witam posiadam TP-link TL - WA 500G oraz TP-link TL- WR 543G dostałem ten zestaw od mojego dostawcy internetu jako zadość uczynienie za niedotrzymanie warunków umowy. Teraz firma nie istnieje znikła z powierzchni ziemi ani widu ani słychu, neta mam dzięki życzliwości sąsiada. I tu moje pytanie czy ten TP link można jakoś skonfigurować i wykorzystać bym miał dostęp do internetu czy mam niepotrzebne zabawki jakie mogę wystawić na allegro ??? Jeśli da się to wykorzystać proszę o podpowiedz jak to zrobić?? Z góry dziękuje i pozdrawiam.

TP-link TL - WA 500G możesz sprzedać na Allegro - wykorzystywany był w Twojej instalacji jako APC nie wiele się teraz przyda jeśli zrezygnowałeś z dostępu radiowego do sieci a większość nowych rozwiązań technologicznych WIFi bazuje już na innym sprzęcie - APC outdoorowe np. Osbridge, Ubiquity .

TL- WR 543G - zatrzymaj może sie kiedyś przydać - posiada funkcję routera i AP czyli radiowo i kablowo podzielisz sobie nim internet np. telewizji kablowej lub od dowolnego dostawcy, który kończy przyłącze do Ciebie końcówką RJ45.

Tu masz informacje o tym sprzęcie i jego konfiguracji gdybyś kiedyś chciał go wykorzystać do stworzenia domowej sieci http://www.tp-link.com/products/product … =TL-WR543G

Dla jasności dopisz, czy chcesz nadal korzystać z internetu od sąsiada? Jeśli nie, to podaj możliwego w Twoim miejscu dostawcę i sposób, w jaki chcesz mieć internet: kablem, powietrzem? itp.

Sąsiad raczej odpada musiałem się prosić jak idiota i brać na litość. Teraz szukam jakiegoś nowego dostawcy ale jak jestem z lapkiem koło okna to wi-fi łapie mi kilka nie zabezpieczonych sieci jedna z nich nosi nazwę korzystajcie za darmo wiec wnioskuje ze udostępniona jest dla wszystkich :slight_smile: czy te tp-linki jakie posiadam moga w jakiś sposób wzmocnić odbierany sygnał mojego wi-fi ???

Najpierw spróbuj połączyć się laptopem z jakąś z tych darmowych sieci. Jeśli z powodzeniem, to warto wtedy kupić prostą (choć może być i kierunkowa) antenę, ustawić tam gdzie laptop “widział” sieć, połączyć ją kablem antenowym z TL-WR543G, włączyć go z jego małą antenką i masz bezprzewodowy internet w mieszkaniu. Po pierwsze jednak sprawdź, czy masz połączenie laptopa z tym jakimś punktem.

Mogą jeśli antena przy TP-link TL - WA 500G ma większy zysk niż karta radiowa w laptopie.

Wtedy możesz zasymulować sobie za pomocą tych dwóch urządzeń poprzedni wariant sieci jaki posiadałeś.

Przykładowo w rozbudowanej formie:

APC (TP-link TL - WA 500G)—> AP (TL- WR 543G)----> Laptop (radiowo lub kablowo)

Mniej rozbudowanej:

APC (TP-link TL - WA 500G) —> Laptop (kablowo)

lub

APC (np.tryb WiSP) TL-WR543G —> Laptop kablowo

Jak chcesz się w to bawić poczytaj o podstawach budowy i funkcjonowania sieci WiFi - konfiguracja sprzętu będzie wymagała od Ciebie konkretnej wiedzy w tym zakresie.

Moge z 1 z innymi niestety nie pokazuje mi ze połączono ale dostępu do internetu nie ma ;|

Dodane 03.12.2010 (Pt) 12:30

Dziekuje ale to co opisałeś to dla mnie czarna magia nawet nie wiem jak sie do tego zabrać ;|

No to pomyśl nad sposobem, jaki Ci opisałem .

Jeśli masz możliwość podłączenia internetu z jakiejś kablówki to się nie zastanawiaj. Wykorzystasz potem ten router wi-fi i będzie śmigało. Efektywność ogólnodostępnych radiówek, wi-fi to loteria zależna od pogody i wielu innych rzeczy, nie wspominając o tym, że ktoś w końcu zapragnie wiedzieć, z kim “nieświadomie” współdzieli łącze …

Mógł bym poprosić kogoś ale za podłączenie to ceny są w granicy 250 zł kablówka odpada w mojej spółdzielni nie oferują neta bo to ponoć nie opłacalne. A skoro mam te tp - linki chciał by je jakoś wykorzystać nie stać mnie teraz na podłączenie za 200 zł czy więcej …

Jeśli ma ktoś pomysł jak to wykorzystać i wytłumaczyć mi to łopatologicznie bym był naprawdę bardzo wdzięczny :slight_smile:

Mam podobny problem.

Na piętrze mam internet z kablówki dostepny bezprzewodowo przez ruter wifi.

Na dole nie mam gniazda i wolę nie kuć ścian ze względu na żonę :-((

Czy można tam podłączyć TL- WR 543G tak by odbierał sygnał bezprzewodowo z rutera na piętrze i stworzył sieć na dole.

Teoretycznie wszystko jest proste, ale w menu nie jest to już takie proste.

Czy ktoś to już przerobił praktycznie?

Ze strony http://www.cyberbajt.pl/produkt/1778/tp … outer.html pobierz Instrukcja użytkowania archwium ZIP.

Na stronie 16 instrukcji znajdziesz punkt 5.4 Operation Mode tam poczytaj na temat pracy urządzenia w trybie AP Client Router.

Konfiguracja jest intuicyjna, metodą prób i błędów powinieneś dać sobie radę.

RedGhost dziękuje :slight_smile: Namęczyłem ale działa :slight_smile: W sumie nie wiem sam dokładnie jak tego dokonałem ale śmiga jak szalony :slight_smile: