Jak podłączyć tuner TV do płyty głównej?

cześć:)

Słuchajcie możecie mi pomóc w podłączeniu karty TV do płyty głównej:)

Moja płyta to ECS K8.K8M800 a karta tv to Leadtek Winfast TV 2000XP FM Expert PCI BOX.Chodzi mi głównie oto ,że mam kartę dźwiękową ziintegrowaną, która ma 3 wejścia zajęte już przez głośniki 5.1 ,a kartę TV, żeby był dźwięk trzeba jakos połączyć.I słyszałem ze można połączyć jakimś kabelkiem od tuneru wprost do tej karty ziintegrowanej na płycie głównej…Wiecie o co dokładnie chodzi?? Bo chce, żeby dźwięk leciał ze wszystkich 5 głośników

jeżeli tuner ma wyjście audio na karcie wewnątrz, nie na śledziu to owszem można tak zrobić ale tylko wtedy gdy i karta dźwiękowa ma takie wejście. Z reguły takie wejście oznaczone jest jako AUX, ale to najlepiej sprawdź w specyfikacji płyty głownej. Ten tuner z tego co pamiętam ma takie wyjście i w zestawie nawet jest taki kabelek. Znajdź tylko wejście w płycie głównej…

Polecam instrukcję płyty głównej tam napewno jest zaznaczone co i jak :slight_smile: :smiley:

a wejście to będzie wyglądało tak samo jak to na karcie TV i jeśli będzie na płycie głównej to na pewno będzie to od tego by podłączyć urządzenie jakieś dźwiękowe??

słychajcie na płycie głównej obok wejść PCI mam takie wejścia i jedno jest nazwane JSPDIF_OUT- SPDIF out header

a drugie nazywa się JCDIN1-Analog Audio Input connector możecie mi powiedzieć do którego mam podłączyc ten kabelek??