Jak podłączyć urządzenie audio do komputera?

Witam!!

Jak podłączyć wieżę lub telewizor do komputera?

Mam płytę główną DFI NFII Ultra-AL , karta muzyczna zintegrowana AC-97 i podłączone do niej głośniki 5.1 w ten sposób:

audio out - front speaker out

line in - rear speaker out

mic in - center/subwoofer speaker out

czyli nie mam wolnych wejść na jack.

Czy da się podłączyć do płyty gł. do wejścia CD in??

kupujesz rozdzielacz mini jaca kosztuje 2 zł i robisz rozdzielenie sygnału na głośniki i wyjście do wieży- wpinasz to w zielone gniazdo ( sygnał bedziesz miał tylko stereo ) oczywiście na wieży

Tak to nie ma problemu!!

Ale mi chodziło, żeby podłączyć w drugą stronę, tzn. dźwięk z telewizora żeby leciał z głośników z kompa!!

Dzijas : to podłączasz głośiki pod TV :stuck_out_tongue:

Chcę podłączyć telewizor do kompa, żeby dźwięk z TV leciał przez kompa do 5 głośników!

Złączono Posta : 27.02.2006 (Pon) 10:37

A jak podłączę głośniki do TV to będzie tylko z dwóch głosników czyli to samo mam z TV stereo!

Nie da się zrobić by z TV leciał dzwięk na 5.1 tylko ci pozostało

Da się !!

troszkę polutowałem i podłączyłem tak:

z telewizora audio out a do kompa do płyty głównej do wejścia _ CD in _

Pozdro.

To fakt!!

wszystko jest możliwe tylko trzeba znać sposób!!

Mozesz zastosować także EURO złącze w telewizorze ( z wyjsciem Audio) i podłączyć je pod karte dźwiękową (chyba wejscie liniowe w dźwiękówce - to niebieskie)

Złączono Posta : 28.02.2006 (Wto) 9:21

Wystarczy 250l/h, bo widziałem bardzo dobrze działające takie chłodzenia zbudowane przez gości na pompce od akwarium.

Taki chłodzenie jest duzo wydajniejsze od zwykłego (radiator+wiartak). Ale tez ma pare wad: np. rozszczelnienie przewodów… wyoda wyleję się

Apropo amatorskiego chłodzenia. U mnie w szkole jest cos takiego w sali od informatyki. Jest tak wydajne, ze podlączone do zelazka, nie pozwala mu sie rozgrzac do temp. wiekszej niz 25 stopni. Zelazko jest ustawione na maxa i nie mzoe sie rozgrzać…

PS. Nie wlewaj tam samej wodu, gdyz po jakims czasie zakwitrniee tam glon.

I co z tego że działają wszystkie głośniki, jak w przednich satelitach leci to samo co w tylnych. Polutować kabelki to każdy głupi potrafi, gorzej z konwersją dżwięku z stereo do 5+1 :mrgreen:

O tym to Ja wiem.

Konwersja na 5.1 to całkiem inna beczka do tego potrzeba dobrej karty muzycznej i odpowiedniego a nie zintegrowanego AC 97.

Mi tylko chodziło aby dźwięk z telewizora leciał przez głośniki z kompa bo to trochę lepiej niż zwykłe stereo. Przecież nawet mp3 są stereo a lepiej brzmią na 2 x stereo niż tylko na 2 głośnikach!!