Jak podłączyć USB Pada z końcówką USB od telefonu

Witam, jak w temacie, posypała mi się końcówka USB od pada, odciąłem kabel i próbowałem podłączyć z końcówką USB od telefonu Sony Ericsson, z tym że one się trochę różnią, mianowicie kolorami, w obydwu przewodach są kabelki w kolorze biały, czarny, czerwony, zielony ale w kablu od pada jest kabel żółty a w końcówce jest taki owinięty dookoła kabelków tak jak w kablu od anteny TV, po podłączeniu kabli kolorami i żółty z tym owiniętym w padzie świeci się kontrolka po której wnoszę że zasilanie jest dobrze podłączone, ale pad nie działa ani nie wykrywa go system… czy ktoś wie jak trzeba je połączyć? Dziękuje za pomoc z góry!

Zastanowiłeś się nad tym w jakim dziale zakładasz temat?

(pytanie retoryczne, nie odpowiadaj)

próbowałeś zostawić tylko 4 kabelki od USB (biały, czarny, czerwony, zielony)? oplot z wtyczki jest tylko ekranem (połączony z blaszką wtyczki) i nie musi być podłączony. by zidentyfikować ‘rolę’ żółtego trzeba by rozebrać pad.

tak probowalem podlaczyc tylko na tych 4 kabelkach, ale dalej tylko pali sie kontrolka ze jest zasilanie i nic pozatym… zrobilem zdjecie plytki bo nie znam sie na tym.

64327507929185678092_thumb.jpg