Jak podłaczyc wentylator?

Mam w domu kartę graficzną GeForce 2 MX 400 64mb. Mam również wentylator do tej karty choc ta jest chłodzona pasywnie. Wentylator mam od takiej samej karty ale nie ma go gdzie podłaczyć. Na karcie od której jest wentylator było wejście na wtyczkę od wentylatora. Dodam na koniec że obie karty sa takie same choc inaczej wygladają. Czy moge jakość podłączyc ten wentylator???

:smiley: Zdejmij radiator wsadze wentylator kołeczki mocujące podopinaj a wtycze z wentyla do wejścia fan 12W

jaki to fan ? ile V ?

potem rozkminimy co dalej :wink:

tez mam ta karte, i moze lepiej by bylo wykombinować lepsze apsywne chlodzonko, jesli posiadasz otowry w karcie ?

zazwyczaj male wentylki z karty graficznej (zwlaszcza w/w) sa na 5V :stuck_out_tongue:

kabelek wentylatora jest krótki…na karcie go nie podłącze a na płycie głównej gdzie jest to wejście???

muj bo go wymieniałem n coolmastera miał 12W jak nie wierzysz to nie wiesz

oznacznenie FAN1 itd. moze go podpiac odpowiednimi kolorami do wtyczek do molexa w zasilaczu :wink:

ale musisz wiedziec na ile jest ten wentyl :?

a to, ze kabelek jest krótki to chyba nie problem :stuck_out_tongue: lutownice na oczki widział :stuck_out_tongue:

lutownice widziałem, leży koło mnie i dużo jej uzywam, a nie wiem na ile jest na nim nie pisze :frowning:

a czy Ty przypadkiem nie mylisz voltów z watami ??

Bo mnie w szkole uczyli że jadnostką napięcia w układzie SI jest volt [V]

może po prostu mu sie literki pomyliły, ale nadal nie wiem gdzie mam podłączyć kabel wentylatora ;(

bo dalej nienapisałeś na ile V jest ten wentyl :?

szukałeś na płycie głównej podpiecia ?

10251.jpg

Końcówka na mojej plycie jest brązowa, koło dwóch kondensatorków oraz slotów na ram :wink: Na płycie mam 3 takie, ty rowniez masz przynajmniej 2 :wink: Jesli niemozesz znaleść to ksążeczka od plyty głwonej i lecisz :wink: lub podaj jakie masz mobo to zobacz sam czy masz wejscia na fanyy :wink:

z fanów mam tylko: sysFan, cpuFan

jakie masz mobo dokadnie? I na ile V jest wentyl?

a gdzie moge sprawdzić? , podłączyłem do sys fan i sie kręci

ilość V napisana jest na wentylatorze, ale skoro juz podpioles i hasa to widze ze problem rozwiazany ? :>

a jak przymocować wentylator do radiatora??? Jakimś klejem???

Nie klejem tylko jeżeli nie ma w radiatorze specjalnych nagwintowanych otworów do przykręcenia wiatraka przykręca się go za pomocą blachowkrętów które zazębiają się między żeberkami radiatora.

ok dzieki! !!