Jak podłączyć wieżę Technics'a pod PC?

Mam pytanie, w jaki sposób mogę podłączyć dźwięk z kompa pod wieżę technicsa? Model wieży to: Technics **-CH530

Jest to wieża wieloczłonowa, czyli z poszczegulnych elementów.

** - oznacza dany nazwę segmętu/członu: Wmacniacz/Procesor itp.

Proszę o pomoc gdyż moje głośniki z kompa są niewystarczające i już padają. A po co mam wydawać kasę na nowy zestaw głośników, skoro to samo moge mieć taniej, lepiej i z większym efektem.

Będę wdzięczny za pomoc. Kiedyś już ta wieża była podpięta pod TV ale to wiele lat temu i pod stary jescze TV.

np. takim kabelkiem pod AUX

http://allegro.pl/item624806754_kabel_g … azynu.html

Ale ja kożystam (jako karta dźwiękowa) z Xmod’a od CREATIVE. Więc troszkę trudniej będzie podpiąć AUX pod te cuś. Zintegrowanej nie posiadam.

ale żeś cudo wytrzasł

spróbuj podłączyć pod wyście słuchawkowe, bo to drugie gniazdo

to zdaje się wejście mikrofonu…

ewentualnie kup porządną kartę dźwiękową…

Podłączasz ten kabel w miejsce głośników :slight_smile:

Załóżmy, że posiadam jakąś tam kartę dźwiękową. Czyli ten kabelek podpinam też normalnie pod gniazdo słuchawkowe, czy pod jakieś inne wyjścia? Bo jeśli dobrze pamiętam z starego kompa, było tam dość dużo wyjść na rużne duperele.

NIE

w normalnej karcie dźwiękowej masz wyjście liniowe, stereofoniczne…

Witam.

Mam 5 letni komputer ze zintegr. kartą dźwiękową. Standardowe wyjście dźwięku stereo to gniazdko zielone. Tam podłącz jack od kabla. Wtyczki białą i czerwoną podłącz do wejścia “AUX” w wieży.

Podłącz go w to samo miejsce, gdzie miałeś podłączone głośniki (nie znam tego ustrojstwa, więc nie powiem ci które to wejście, chyba słuchawkowe).

Nie wiem czy zauważyłeś, ale on ma zewnętrzną kartę dźwiękową na USB z tylko 2 wyjściami, bez kolorów.

Spokojnie. Są tu dwa wejścia i dwa wyjścia. Nie mają kolorów ale są oznakowane. Ale podpinam te AUX pod procesor (wieża) czy pod jakieś inne ustrojstwo. Pytam bo widziałem podobny wątek na innym forum (ale mi nic nie pomogło) i była tam inna wieża, też Technics’a ale inny model i kłucili się pod który człon należy te AUX podpiąć. Zanim tu temat napisałem to poszukałem troszkę po necie, ale nie znalazłem odpowiedzi której oczekuję. :wink:

@Kpc21 “Nie wiem czy zauważyłeś, ale on ma zewnętrzną kartę dźwiękową na USB z tylko 2 wyjściami, bez kolorów.”

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale autor wątku zakłada, że dysponuje jakąś kartą dźwiękową, i że jest tam dość dużo dupereli, więc udzieliłem informacji, gdzie w takiej karcie należy podłączyć kabel do głośników.

podłącz tak, żeby było dobrze…

Jeden koniec kabla podpinasz do wieży do AUX, a drugi do karty dźwiękowej tam, gdzie miałeś glośniki.

Cóż. Wszytko to co zostało mi doradzone coś mi pomogło.

Temat uważam za zamknięty