Jak podłączyć własny dysk do dekodera HD 5000 (CP)

Kilka miesięcy temu w aktualizacji oprogramowania dekodera HD 5000 wyprodukowanego przez Cyfrowy Polsat, pojawiła się możliwość nagrywania materiałów na dysk zewnętrzny, jednakowoż gdy podłączyłem przez wejście USB własny dysk (Segate 500GB) wyświetlił się monit: “Podłącz dysk przeznaczony do dekoderów Cyfrowego Polsatu”. Zacząłem szperać w necie i nic nie znalazłem. Niedawno CP wprowadził do swojej oferty taki dysk, ale tylko dla nowych klientów…

Jak ominąć to zabezpieczenie. Może wystarczy nadać mojemu dyskowi jakichś cech które ma ten nieszczęsny dysk made by Cyforwy Polskat.

Pozdrawiam MateLord

Wydaje mi się że nic nie zdziałasz, i że ten dekoder obsługuje tylko dedykowane dyski CP.

Dokładnie jak kolega wyżej, dyski CP są specjalnie szyfrowane, zwykłych nie ma szans podłączyć do dekodera i na odwrót dysku CP nie da rady podłaczyć do komputera bo jest niewykrywalny( oczywiście są sposoby na obejście ale wówczas dysk nie zadziała już w dekoderze :smiley: )

No wlasnie o to chodzi. Jak myslicie, czy dalo by rade sformatowac i skonfigurowac moj dysk aby jednak dzialal z tym dekoderem, albo np dokonac przerobki softu dekodera?

O ile masz pojęcie o sofcie to raczej druga opcja wchodzi w grę, bo nie wiadomo w jaki sposób CP przystosowuje swoje dyski do działania z dekoderem.

A nie dalo by rady sie dowiedziec?

Dodane 10.04.2012 (Wt) 9:10

:ODŚWIEŻAM:

Czy jest ktoś to posiada takowy dysk i mógł by się co nieco o nim wypowiedzieć na temat jego “osiągów” czy też n.p. systemu plików/szyfrowania

Ja mam LG 2,5 cala. Też go nie wykrywa. Zrobiłem szybki format i bez zmian. Po pełnym formacie NTFS tuner go zobaczył i pozwolił mi dysk sformatować. Nagrywanie stało się mozliwe. Jest jednak problem. Po przeinstalowaniu programów lub przerwie w dopływu prądu tuner przestaje go widzieć. Jest to o tyle uciążliwe, że pełny format trwa ok 3 godzin. Przegranie danych na komputer również (po ponownym formacie dane mozna ponownie wrzucić na dysk i wtedy zawartośc jest do odtwarzania).

Heh bo nie o format chodzi a o odpowiedni bios (firmware) do hdd tak jak to było swego czasu w xboxie