Jak podłączyć zasilacz do ledów

Witam, chce się poradzić, ponieważ jestem ciemny z elektryki. Założyłem w kuchni taśmy led pod szafkami. Zasilacz tych ledów chcę podłączyć do instalacji po starej lampie. Jest to stara instalacja, są tam tylko kable L i N. Problem w tym, że zasilacz do ledów ma 3 wyjścia do podłączenia L N i Masa/Uziemienie. I teraz pytanie podłączyć L do L i N do N i masę/uziemienie zostawić niepodłączoną czy tą mase/uziemienie podłączyć razem z przewodem N ?

Dzięki za odpowiedzi !

Użyj próbnika fazowego (tzw neonówki) aby znaleźć przewód fazowy L czyli faza. Ten drugi to N czyli zero. N podłącz do zasilacza do masy i zmostkuj z wejściem N zasilacza. L podłącz do wejścia L zasilacza.

W myśl zasady „Najpierw ochraniamy, a potem zasilamy”.

Wszystko jasne. Dzięki wam obojgu za pomoc. Z ciekawości co by się stało gdybym podłączył to w ten sposób jak chciałem na początku ?

Pewnie nic. Jeżeli zasilacz jest w obudowie plastikowej to nie ma znaczenia.
Jeżeli w metalowej to jest zawsze jakaś dodatkowa ochrona przed przebiciem, aby Cię nie kopnął prąd przy ewentualnym dotknięciu obudowy.

Zasilacz jest hermetycznie podejrzewam zamknięty bo spełnia normę IP68.
Dzięki za odpowiedzi fajnie się dowiedzieć czegoś nowego.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.