Jak podłączyć zasilanie dysku w HP Compaq 6720s

(Piliponek) #1

Wymieniłem dysk twardy w moim lapku, ale ten wymaga zasilania. Ponoć w środku jest gdzieś kabel zasilający dyski ale gdzie ich szukać?

(bachus) #2

Jeszcze raz. Nowy dysk nie dostaje zasilania. czy jak?

(Piliponek) #3

poprzedni dysk, starszy nie wymagał dodatkowego zasilania czerpał je z płyty, ten natomiast wymaga podpiecia dodatkowego zasilania .

(bachus) #4

Ciekawe, jak to możliwe? Jak wygląda dysk 2.5, który wymaga dodatkowego zasilania?

(Piliponek) #5

starszy brał zasilanie ze scieżki drukowanej ten ma dodatkowe złącze na zasilanie wygladają jak piny

(bachus) #6

Jaki model dysku? Pokaż proszę zdjęcie tych złączy.

(Bax) #7

Wiele lapków już rozbierałem i jakoś nigdzie się z dodatkowym zasilaniem nie spotkałem :confused:

(bachus) #8

Może kolega ma dysk IDE, albo jakiś używany z założoną przejściówką.

(Bax) #9

Jak ma IDE to i tak prosto w płytę idzie jak ma IDE z przejściówką na SATA to i tak też w płytę idzie :confused:

(bachus) #10

Laptop jest pod SATA, może mieć dysk nowy dysk pod IDE i się głowi, albo SATA/IDE z jakąś automagiczną przejściówką założoną (jak dysk z drugiej ręki). Wstępnie ciężko się doprosić i szczegóły.

(Bax) #11

Obojętnie jaki miałby dysk IDE czy SATA wszystko idzie w płytę.A jak ma dysk IDE a w płytę jest SATA to przejściówkę trzeba w drugą stronę to samo Wiele już takich oryginalnych przejściówek widziałem :slight_smile: