Jak podłączyć zasilanie dysku w HP Compaq 6720s

Wymieniłem dysk twardy w moim lapku, ale ten wymaga zasilania. Ponoć w środku jest gdzieś kabel zasilający dyski ale gdzie ich szukać?

Jeszcze raz. Nowy dysk nie dostaje zasilania. czy jak?

poprzedni dysk, starszy nie wymagał dodatkowego zasilania czerpał je z płyty, ten natomiast wymaga podpiecia dodatkowego zasilania .

Ciekawe, jak to możliwe? Jak wygląda dysk 2.5, który wymaga dodatkowego zasilania?

starszy brał zasilanie ze scieżki drukowanej ten ma dodatkowe złącze na zasilanie wygladają jak piny

Jaki model dysku? Pokaż proszę zdjęcie tych złączy.

Wiele lapków już rozbierałem i jakoś nigdzie się z dodatkowym zasilaniem nie spotkałem :confused:

 

Może kolega ma dysk IDE, albo jakiś używany z założoną przejściówką.

Jak ma IDE to i tak prosto w płytę idzie jak ma IDE z przejściówką na SATA to i tak też w płytę idzie :confused:

 

Laptop jest pod SATA, może mieć dysk nowy dysk pod IDE i się głowi, albo SATA/IDE z jakąś automagiczną przejściówką założoną (jak dysk z drugiej ręki). Wstępnie ciężko się doprosić i szczegóły.

Obojętnie jaki miałby dysk IDE czy SATA wszystko idzie w płytę.A jak ma dysk IDE a w płytę jest SATA to przejściówkę trzeba w drugą stronę to samo Wiele już takich oryginalnych przejściówek widziałem :slight_smile: