Jak podłączyć zestaw 5.1 do laptopa?

Mam laptopa z k. dźwiękową 2.1, istnieje możliwość podłączenia zestawu 5.1?

przejściówkę musisz zakupić

albo zwykły rozgałęziać poszukaj na allegro

ze z 1 gniazdka robi 2 albo i 3

Jaką przejściówkę?

Jeśli chcesz podłączyć zestaw 5.1 do laptopa to musisz dokupić zewnętrzną kartę dźwiękową 5.1.

na allegro masz karty dźwiękowe 5.1 pod USB, od razu mówię żebyś unikał tych po złotówce :wink:

może kupić kartę sa nawet dobre za 20 zl

tylko pyt po co

przejściówkę rozgałęźnik kupi za 2 3 zl w każdym sklepie komputerowym

do mp3 nawet lepiej 2,1 niz 5,1 bo i tak wszystkie nie graja a w filmach hmm laptop nie jest kinem domowym

mając kartę 2.1, maksymalnie możesz podłączyć 2 głosniki + subwoofer, ale zawsze można wziąć lutownicę, połączyć przednie i tylne głośniki razem, i uzyskasz coś na imitację 4.1

ale po co ?

Ale jak działają te rozgałęźniki usb, przecież tam są tylko 2 wejścia, a w moim zestawie jest 5 kabelków do podłączenia.

wciskasz rozgałęźnik w gniazdo zielone i robi z 1 , 2

to samo z 2 czyli masz 4 wtyczki z 2 gniazdek wciskasz kable od głośników i wszystkie graja nawet lepiej niz w trybie 5,1 mowie o mp3

koszt to 3 do 5 zl sprawdzałem

http://allegro.pl/t7-nowy-adapter-rozga … 60976.html

takie cos :slight_smile:

To masz z jednego dwa. A co z ostatnim? Zresztą, rozgałęźnik to marne rozwiązanie.

Naprawdę, lepiej kupić tą kartę obsługującą 5.1, żeby mieć pewność co do normalnej jakości dźwięku. Z karty laptopowej nie będziesz miał nawet poprawnego dźwięku :slight_smile:

też tak myślę.

@Adus02 - Żeś przywalił jak dzik w sosnę.

Skoro masz już głośniki 5.1 to kup i odpowiednią kartę. Pozwoli Ci to cieszyć się dźwiękiem przestrzennym.

A nie lepiej kupić coś takiego : http://allegro.pl/przejsciowka-stereo-5 … 57598.html

Coś podobnego Logitech dodawał do głośników (w moim wypadku x530)

tak czy siak takim sposobem nie uzyska 5.1 tylko po prostu lewy przod/tyl będzie grał to samo (jak zlutowanie) ;p

A Panowie czy jak kupię tą kartę 5.1 pod usb i podłącze do niej mój zestaw to do normalnego gniazdka w laptopie mogę podłączyć 2.1 i w sumie będą grać wszystkie? Takie 7.2 :slight_smile:

Wydaje mi się, że nie powinno być problemu :slight_smile: Choć jak chcesz, to jutro mogę przynieść od brata boomboxa i podłączyć go przez USB. Wtedy sprawdzę czy jest normalnie dźwięk na jacku :slight_smile:

Jak nie jest to problem:)

Niestety jest inaczej niż mi się wydawało. Boombox po podłączeni do komputera przejął cały dźwięk. Nawet jak ręcznie zmieniam ustawienia w “mikserze” to dalej leci muzyka z boomboxa. Może reset by coś pomógł ale to i wtedy bezsensu. Napisałem wczoraj na FB do kumpla który gra imprezy z taką zewnętrzna kartą dźwiękową. Jak mi odpisze to podzielę się tym jak najszybciej.

Podłączyłem wszystkie pod tą zewnętrzną kartę i działa, 7.2 :smiley:

A to ciekawostka! A jaka to karta?