Jak podmienić plik będący w użyciu?

Witam! Mam pewien problem. Otóż na moim laptopie mam zainstalowanego XP i Vistę. Tam gdzie jest Vista mam uszkodzony plik hal.dll i nie mogę uruchomić Visty. Znalazłem dobry plik i z poziomu XP próbuję go podmienić, ale plik jest ciągle w użyciu chociaż nie mam odpalonej Visty. Próbowałem usunąć go programem KillBox przy restarcie, bez skutku. Proszę o pomoc!

w trybie awaryjnym XP próbowałeś?

możesz nie mieć praw do partycji z Vistą, zobacz w zakładce zabezpieczenia

prawa do partycji ma tylko niema do folderów,tak jest vista zrobiona,można to obejść ale musisz poszukać na googlach, tylko nie wiem czy z poziomu XP coś zrobisz. :frowning:

A nie masz płytki instalacyjnej aby naprawić system? Tylko uważaj bo możesz stracić dostęp do XP

ps. napisz ścieżkę tego pliku

możesz także użyć linuxa (z płyty - boot)

NO_NAME system startuje tylko Vista blokuje dostępu do folderów, troszkę to inaczej działa niż w XP

Zmień nazwę tego pliku np na hal.olddl i wklej odpowiedni plik dll :slight_smile:

11 lat, nieźle, ale rekord nie padł.

Niejaki Voldeep co dołączył 14 godzin temu do DP robi sobie zabawę z forum…

1 polubienie

@zbigg47 Może to próba zwrócenia uwagi na możliwość odkopania starych wątków… Pisali o tym niektórzy, aby stare wątki zamykać i administracja kolejny raz olała sprawę.

To żadne wytłumaczenie z “próbą”…

@zbigg47 Odkopywanie nie jest zakazane.

Oczywiście. Ale udzielanie rad po 7 - 11 latach jest po prostu bezsensowne. To tylko ktoś czyni - wyszukuje starocie - wyłącznie dla “zabawy”, bo jaki inny może być tego powód.
I to by było na tyle w tym temacie…

Ślepota. Czyli nie zwracanie uwagi na daty. Sam się na tym czasem łapię.

Bot spamowy postuje pod jakimś starociem, jego post zostaje usunięty, ale temat zostaje podbity i wyświetla się w sugestiach.

1 polubienie