Jak podmienić plik logonui.exe w win Xp?

Chciałem zmienić wygląd panelu logowania. Sciągnąłem odpowiedni plik logowania i w instrukcji napisane jest aby podmienić go w miejsce pliku logonui.exe. Więc robię tak:

  1. Zmieniam nazwe pliku logonui.exe (oryginalnego) na logonui.bak

  2. Kopiję z innego katalogu plik ściągnięty i zmieniam mu nazwe na logonui.exe

I okazuje sie że w międzyczasie po wykonaniu pkt 1 na nowo sam sie utworzył plik logonui.exe identyczny jak oryginalny któremu zmieniłem nazwę na .bak.

Jak i co zrobić aby system go nie “odtwarzał” na nowo, abym mógł go spokojnie podmienić?

Wyłącz przywracanie systemu Panel sterowania > System > Przywracane systemu > zaznacz "Wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach > i zastosuj.

No więc po wyłaczeniu przywracania moge podmienić ten plik tzn oryginalny (503 KB) na ten nowy (2,56 MB) ALE… no właśnie po restarcie mam dalej stary panel logowania i jak zajrzałem do lokalizacji tego pliku to znów jest ten oryginalny (503 KB) choć przywracanie systemu jest nadal wyłączone !

Co w takiej sytuacji?

Złączono Posta : 08.11.2007 (Czw) 10:03

NIe to nawet NIE TAK JAK PISAŁEM. Podmienia go na moment a jak tylko ruszę paskiem przewijania to juz znowu robi sie plik 503 KB, więc wyłaczenie przywracania systemu nic w tym przypadku nie zmienia.

pogoneiro spróbuj w trybie awaryjnym podmienić ten plik, do trybu awaryjnego wchodzimy naciskając klawisz F8 robimy to przed wystartowaniem windowsa.

Windows ostro broni swoich plików, ten ma kluczowe znaczenie dla startu systemu więc nie ma się co dziwić - uzyj jakiegoś programu do podmiany (najprostsze rozwiązanie) a jak nie to ręcznie trzeba zmienić niemalże jednocześnie około 4-5 plików chyba w 2 katalogach, wie trzeba sobie napisać plik wsadowy - dlatego skorzystanie z zewnętrznej aplikacji jak najbardziej wskazane - prościej, szybciej, BEZPIECZNIEJ.

Dzięki, tak zrobiłem. Użyłem programu StyleXP. A nie wiecie czy jest tego typu program w którym można pozmieniać bootScreen, menu Start, panel logowania itp ale dla Windowsa 2000 Prof. Bo nic podobnego nie moge znaleźć w necie.

Ten sam program tego nie potrafi (W WinXP może to zrobić na pewno)

No ten program jest chyba tylko do XP tak było podane na stronce z której go ściągnąłem, a ja bym jeszcze potrzebował cos podobnego dla 2000

Ja usunąłem plik “logonui.exe.manifest” z windows/system32, po czym podmieniłem pliki logonui.exe z windows/system32 i WINDOWS\system32\dllcache na pliki z tematem ściągniętym z sieci. Po wylogowaniu jest nowe menu startowe logowania.