Jak podmienić plik logonui.exe w win Xp?


(Duncaen) #1

Chciałem zmienić wygląd panelu logowania. Sciągnąłem odpowiedni plik logowania i w instrukcji napisane jest aby podmienić go w miejsce pliku logonui.exe. Więc robię tak:

  1. Zmieniam nazwe pliku logonui.exe (oryginalnego) na logonui.bak

  2. Kopiję z innego katalogu plik ściągnięty i zmieniam mu nazwe na logonui.exe

I okazuje sie że w międzyczasie po wykonaniu pkt 1 na nowo sam sie utworzył plik logonui.exe identyczny jak oryginalny któremu zmieniłem nazwę na .bak.

Jak i co zrobić aby system go nie "odtwarzał" na nowo, abym mógł go spokojnie podmienić?


(mareksolak) #2

Wyłącz przywracanie systemu Panel sterowania > System > Przywracane systemu > zaznacz "Wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach > i zastosuj.


(Duncaen) #3

No więc po wyłaczeniu przywracania moge podmienić ten plik tzn oryginalny (503 KB) na ten nowy (2,56 MB) ALE... no właśnie po restarcie mam dalej stary panel logowania i jak zajrzałem do lokalizacji tego pliku to znów jest ten oryginalny (503 KB) choć przywracanie systemu jest nadal wyłączone !

Co w takiej sytuacji?

Złączono Posta : 08.11.2007 (Czw) 10:03

NIe to nawet NIE TAK JAK PISAŁEM. Podmienia go na moment a jak tylko ruszę paskiem przewijania to juz znowu robi sie plik 503 KB, więc wyłaczenie przywracania systemu nic w tym przypadku nie zmienia.


(Emilmlo) #4

pogoneiro spróbuj w trybie awaryjnym podmienić ten plik, do trybu awaryjnego wchodzimy naciskając klawisz F8 robimy to przed wystartowaniem windowsa.


(Joemix) #5

Windows ostro broni swoich plików, ten ma kluczowe znaczenie dla startu systemu więc nie ma się co dziwić - uzyj jakiegoś programu do podmiany (najprostsze rozwiązanie) a jak nie to ręcznie trzeba zmienić niemalże jednocześnie około 4-5 plików chyba w 2 katalogach, wie trzeba sobie napisać plik wsadowy - dlatego skorzystanie z zewnętrznej aplikacji jak najbardziej wskazane - prościej, szybciej, BEZPIECZNIEJ.


(Duncaen) #6

Dzięki, tak zrobiłem. Użyłem programu StyleXP. A nie wiecie czy jest tego typu program w którym można pozmieniać bootScreen, menu Start, panel logowania itp ale dla Windowsa 2000 Prof. Bo nic podobnego nie moge znaleźć w necie.


(Joemix) #7

Ten sam program tego nie potrafi (W WinXP może to zrobić na pewno)


(Duncaen) #8

No ten program jest chyba tylko do XP tak było podane na stronce z której go ściągnąłem, a ja bym jeszcze potrzebował cos podobnego dla 2000


(Joemix) #9


(Jarec85) #10

Ja usunąłem plik "logonui.exe.manifest" z windows/system32, po czym podmieniłem pliki logonui.exe z windows/system32 i WINDOWS\system32\dllcache na pliki z tematem ściągniętym z sieci. Po wylogowaniu jest nowe menu startowe logowania.