Jak podmienić te pliki w Viście?

C:Windows/System32/jscript.dll

scvrun.dll

msxml3.dll

Jak te pliki podmienić ? Bo mi system nie pozwala ?

Jest program Unlocker Tym uwalnia się pliki i wtedy można podmienić bo pewnie zabezpieczone lub jakiś proces używa. A jaki system ?

Anegdotka:

Most nad rzeką. Masz w nim wymienić deskę. Jak myślisz - uda ci się wymienić tą deskę tak, żeby nie wpaść do wody, jeśli będziesz na niej stał?

Morał jest taki, że spod Windowsa tego nie zrobisz. Odpal Linuksa z LiveCD

mozilla007 , system Windows Vista.

kamil_w , nie ma możliwości ? :expressionless:

Dodane 20.03.2011 (N) 21:43

A nie ma możliwości naprawy tych plików ?

Jeśli pliki są wykorzystywane przez system i są to pliki chronione, to nie ma opcji, żeby je podmienić z poziomu Windowsa. Oczywiście o ile są to pliki chronione, bo przyznaję - nie chciało mi się sprawdzać co to za pliki i co robią.

kamil_w , a można je naprawić ?

Bo coś z nimi jest nie tak… bo mi gadżety niektóre nie działają…

Pisze mi, że nie mam uprawnień…

To je sobie nadaj :wink:

Instrukcję już dziś o prawach dostępu zrobiłem:

jak-zablokowac-dostep-dysku-twardego-t440231.html

Jak wyczytasz między wierszami, to dojdziesz do tego jak nadać sobie prawa dostępu

Wiem że jest taka możliwość. Pod Vistą to nadaj unlockerowi prawa admina i próbuj. Ja bym też na ten moment explorera zatrzymał, by nie przeszkadzał. No a naprawa wchodzi w rachubę bo napewno jeśli to są pliki systemowe to będzie próbował przywracać je. A anegdotka dobra jest :stuck_out_tongue: Choć dziś domy już niekiedy od dachu budują to z deską też można poradzić.

Zmień rozszerzenia tych plików np na jscript.olddl i wklej odpowiednie pliki dll :slight_smile: