Jak podmienić uszkodzony plik systemowy - Windows 7

Mam pytanie, jak podmienić uszkodzony plik systemowy - hal.dll, przez którego mam bluescreeny z płyty instalacyjnej Windows'a 7? Chciałbym zaznaczyć, że dysk jest zaszyfrowany, więc nie ma możliwości zrobienia tego za pomocą konsoli odzyskiwania podczas bootowania komputera z płyty. Zastanawiam się więc nad zrobieniem tego w Safe mode, ale nie jestem pewien, czy to możliwe. HELP!

Możesz spróbować naprawy bez płyty, w trybie awaryjnym uruchom CMD, jeżeli będzie to konieczne uruchom wiersz poleceń “jako administrator”, znajdziesz tę opcję pod prawym myszy po kliknięciu na CMD w menu Start, wpisz w wiersz poleceń tę komendę: sfc/scannow i potwierdź enter, naprawa potrwa chwilkę, możliwe że będzie potrzebny restart po zakończeniu pracy narzędzia. Jeżeli ta metoda zawiedzie to zapoznaj się z tym poradnikiem, dotyczy naprawy Visty ale w przypadku 7 jest bardzo podobnie a nawet tak samo, jest tam pokazany sposób podmiany plików systemowych jak i kilka bezcennych porad dotyczących naprawy systemu. :slight_smile:

Zmień nazwę tego pliku np na hal.olddl i wklej odpowiedni plik dll :slight_smile:

Następny co grzebie w starociach. Mania jakaś czy co?

2 polubienia