Jak podpiąć domenę [.tk] pod darmowy hosting? (da się?)

Chciałbym podpiąć domenę .tk (dot.tk) pod darmowy hosting (ct8.pl lub jakikolwiek inny [np. x10hosting.com, byethost.com]) - czy jest to możliwe? Kombinowałem już na kilkanaście sposobów, jednak nadal bez skutku - dlatego wolę się upewnić, czy to w ogóle jest możliwe. Hosting podaje adresy dns (1ns.ct8.pl), więc chyba po coś to jest, nieprawdaż? :wink:

Jaką opcję należy wybrać, co w pisać w daną rubrykę, aby przekierowanie działało poprawnie?

Z góry dziękuję za pomoc.

@Problem rozwiązany.

Skorzystałem z poradnika: http://www.forum.2ap.pl/showthread.php?tid=566 . Jak widać, na temat podpinania domen nie miałem zielonego pojęcia…

Dzięki za upewnienie mnie, że jest to możliwe.

Tutaj na pewno się da:

http://freehostingnoads.net/

na cba.pl też bo nie raz podpinałem swoje domeny *.tk

a reszty darmowych nigdy nie sprawdzałem.

Na ct8.pl też się da. Póki co jednak chyba zrezygnuję z tego hostingu, bo ledwo co założyłem i już są problemy z dostępnością.

Co do podpinania domen: udało mi się coś zdziałać, jednak nie do końca tak jakbym chciał. Nie wiedziałem, że najpierw trzeba coś ustawiać na stronie dostawcy hostingowej (wskaźnik domen). Jak już to ustawiłem i podpiąłem domenę to działało - tyle że na zasadzie przekierowania… Nigdzie nie musiałem ustawiać adresów DNS (a myślałem, że są one niezbędne). Potrzebne mi było tylko IP i nic więcej. Coś pominąłem? Jakby znał jakiś porządny artykuł o mechanizmie podpinania domen to byłbym wdzięczny za linka.

Dodane 22.08.2012 (Śr) 13:22

@Problem rozwiązany.

Skorzystałem z poradnika: http://www.forum.2ap.pl/showthread.php?tid=566 . Jak widać, na temat podpinania domen nie miałem zielonego pojęcia… :slight_smile:

Dzięki za upewnienie mnie, że jest to możliwe.

Jak zakładasz domenę na dot.tk to masz do wyboru czy to ma być tylko “alias” czyli domain forwarding czy ma być przypisana przez DNS.

Jeśli masz serwer VPS lub dedykowany to masz swój adres IP więc wybierasz " Use Dot TK Free DNS Service", a jeśli to napewno masz hosting wirtualny czyli taki jak podałeś i musisz wybrać “Use my own DNS Services” czyli oznacza to że będziesz korzystał z usługi DNS twojego dostawcy hostingu i wtedy wpisujesz adres IP serwerów DNS od hostingu np. ns1.freehostingnoads.net, ns2.freehostingnoads.net itp. ale musisz znaleźć nazwy tych serwerów. Przy zakładaniu konta na hostingu wybierasz use my own domain lub po polsku że chcesz przypisać swoją domenę i wpisujesz tam nazwa_domeny.tk i lecisz dalej a jak masz już konto założone to prawdopodobnie da się przypisać z panelu zarządzającego.

I tak na koniec DNS’y twojego dostawcy hostingu powinny być gdzieś na jego stronie lub w panelu i najczęściej są to 4 serwery DNS i najlepiej podaj je wszystkie, na przypisanie domeny musisz czekać od 30min do 24h.

EDIT: Uprzedziłeś mnie :wink:

@Up

Jednak jak człowiek sam coś poszuka to się przy okazji jeszcze czegoś nauczy. Teraz już wiem na jakiej zasadzie działają przekierowania - wcześniej troszkę bardziej “na intuicję” to wszystko ustawiałem, jednak ostatecznie okazało się to prostsze niż myślałem… :>

Dokładnie, więcej nauczysz się szukając :wink: niż wtedy jak ci wszystko ktoś poda na tacy. Ale są takie tematy które i tak trzeba rozpisać bo ciężko inaczej wytłumaczyć.