Jak podpiąć dysk ATA (S-ATA?) maxtora?

mam kompa od 1,5 roku. dysk 160GB, z tego co widzę ATA. i schrzaniłam partycję rozrychową (linux XP) i pomyślałam, że podepnę do innego kompa i zobaczę co się tam da zrobić…

odkęcam ja dysk.a tu się okazuje, że on na takim cienkim kablu…od razu idzie do płyty głownej…a nie widzę możliwosci aby podpiąc pod dysk taki jaki znam z wczesniejszych lat, czyli duzo dziurek na piny…

co moge zrobić w takiej sytuacji?

bo jestem w kropce, a nie chcę robić format C… :frowning:

Hmm to najprawdopodonie oznacza, że masz dysk w standardzie S-ATA :smiley:

aha…

czy to oznacza, że… jestem w d… ?:slight_smile:

Jak dobrze zrozumiałem masz dysk sata a dalej coś nie łapie,napisz jaśniej.

Hmmm nie :smiley: Ten dysk normalnie możesz podpiąć do innego kompa tyle, że jego płyta główna musi również posiadać taki typ złącza:D Żeby nie było wątpliwości posiadasz taki typ złącza ???

Ps. Po za tym napisz dokładnie co chcesz uzyskać przepinając dysk…

dysk przepiąc chcę dlatego, że diabeł mnie natchnął i zamieszałam w partycjach. skasowałam tą która odpowiada za ładowanie systemu jak rozumiem, win XP lub linux… i teraz mam błąd ‘error 17’.

więc chcę podpiąc swój dysk sata (jak ustaliliscie) na inny komp aby pozbierać swoje dane i chyba potem sformatować go, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy…

wg mnie to 15 pinowa wtyczka, żółty kabelek, wtyczka płaska.

Więc wystarczy go podpiać tak jak pisałem wcześniej do kompa obsługojącego ten format :smiley:

Teraz kwestia partycji. Jak ją skasowałaś?? Ten błąd, o którym piszesz w którym momencie się wyświetla??

błąd wyświetla się gdy nic nie robię, tzn. kiedy nie wciskam F8, tylko czekam na to jak system się rozwinie, wczesniej była lista wyboru Win czy Linux, a teraz tylko ‘please wait…’

jak skasowałam? prgramem do partycjonowania…zrobiłam dyskietke ratunkową, tak się to chyba nazywa, ale nie wiem co dalej.

a może w drugą strone? do mojego kompa włożyć ten dysk nie-sata, że tak powiem, bo tasmy widzę są. tylko pewnie coś będzie w biosie trzeba poustawiać nie?

Próbowałaś przez chkdsk(chyba tak się to nazywa) uzyskać dostęp do partycji ?? (w wierszu poleceń)

Hm zależy o co Ci chodzi :smiley: Włożyc taki dysk możesz i będzie działać, ale jeżeli włążysz dysk z zainstalowanym system z innego kompa to ten system nie będzie działać. Jeżeli postanowisz podlączyć ten dysk i na będziesz chciała wgrać na niego system to wystarczy, że przed instalacją odłączysz ten dysk sata a po instalacji windowsa znowu go podepniesz. Wtedy nie będziesz nic zmieniać w biosie…

chkdsk… no ale najpierw musiałabym jakoś dostac się do systemu XP nie? a to se ne da… tzn ja nie umiem. #-o

co do przekładania dysków to zrozumiałam :slight_smile:

Angelo_7 daleko mieszkasz ode mnie:D to wpadne podłączę się co Ty na to :wink:

Nie koniecznie… Uruchamiasz kompa z plyty potem wciskasz na R zeby uruchomic konsole odzyskiwania i wlaczasz chkdsk (chyba :wink: )

Hehehe xD Trudno stwierdzić czy daleko xD Ale pewnie wpadaj :roll: :roll:

=D> ok