Jak podpiać internet do Xboxa w sieci LAN?

Cześć wszystkim, jakoż wczoraj/dzisiaj wyszedł Xbox Live w Polsce, postanowiłem iż podepnę się do community… alee… tu jest magiczne słowo ‘ale’, jak mam się do tego zabrać? Mam kabelek, którym najprawdopodobniej się ‘to’ czyni. Czy po podpięciu xboxa do rutera wszystko będzie śmigać czy muszę coś jeszcze skonfigurować na ruterze? Mam sieć LAN, dwa komputery do rutera.

Wiem że to są sieci komputerowe, ale nie miałem gdzie o to zapytać.

Z góry dzięki za odp.

jeśli na routerze masz ustawione DHCP z wyłączonym filtrowanie MAC to nie powinno być problemu.

router jest twój czy firmy która udostępnia ci neta napisz coś więcej o LAN

Router jest firmy która daje mi neta (mam TPLinka jakiegoś), nie mam do niego dostępu, ma plombę, hasła mi nie podadzą (bo jeżeli umiem obsługiwać to sam zresetuje ruter, ale wtedy straci gwarancje).

Do rutera jest podpięty mój komputer oraz mojej siostry + czasami laptop. (laptop raz na tydzień ok.)

Cały czas mam to samo ip w cmd>ipconfig a słyszałem że potrzeba dynamiczne…

Nie wiem o co chodzi z tym filtrowaniem MAC, wiem że wszystkie porty chyba mam odblokowane bo nie miałem problemu z gramy multiplayer.

Dodane 11.11.2010 (Cz) 21:42

Podpialem xboxa do rutera kablem ktory byl zalaczony, gdy klikam testowanie lacza, wgl. nie podlacza sie do Sieci a co dopiero do internetu… ocb?

Dodane 11.11.2010 (Cz) 22:19

Ok, wyczytałem, że w moim przypadku muszę wklepać adres MAC konsolki do rutera… niestety ale chyba obejdę się smaczkiem, po ostatnim resecie rutera (bo danych do logowania nie mam) miałem nieprzyjemne sytuacje ;/

sprawdź czy masz ustawione DHCP na xboxie i w ruterze. Na kompie wpisz w uruchom cmd a nastepnie ipconfig /all napisz co sie wyświetliło.

Możliwe ze masz ustawione filtrowanie po macu czyli w routerze masz wpisane 3 adresy mac i router udostępnia im internet a xboxowi nie udostępni bo w router nie ma wpisanego macu xboxa

w takiej sytuacji będziesz musiał zadzwonić do firmy która udostępnia ci neta , aby przyjechała i ci wklepali mac xboxa lub zmienić mac na xboxu ( o ile się da !!

No więc mam takie coś:

Konfiguracja IP systemu Windows

Nazwa hosta: Quendu

Surfiks podstawowej domeny DNS:

Typ węzła: nieznany

Routing IP włączony: nie

Serwer WINS Proxy włączony: nie

---

Karta Ethernet Hamachi <-- to raczej nie jest ważne więc nie wypisuję

---

Karta Ethernet Połączenie lokalne:

Surfiks DNS konkretnego połączenia:

Opis: Nvidia nForce Networking Controllet

Adres fizyczny: 00-1A-4D-9E-80-3B

DHCP włączone: Tak

Autokonfiguracja włączona: Tak

Adres IP: 192.168.1.100

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama: 192.168.1.1

Serwer DHCP: 192.168.1.1

Serwery DNS: 192.168.1.1

A czy jest możliwość, że mój PC oraz Xbox mają te same MAC’e? Nigdy nie gram na komputerze gdy mam włączonego Xboxa więc to by było wyjście!

każde urządzenie ma innym MAC , wpisz 00-1A-4D-9E-80-3B do xboxa ( jeżeli się da bo nie mam xboxa ) i powinno działać a jak nie to tylko telefon do operatora ci pozostaje

Niestety, na Xboxie mac’a wpisuje się bez - ale i tak nie działa… Będzie trzeba dzwonić po ludzi od neta ;d