Jak podpiąć link do kasowania pliku przez użytkownika

witam mam pytanie jak w temacie:

jak podpiąć link do kasowania pliku przez użytkownika?

np:

echo ('kasuj);

[/code]

Można zrobić coś w tym stylu?

Dodane 24.11.2009 (Wt) 11:28

zapomniałem dodać że ogólnie ten kod działa tylko że przy każdym odświeżeniu strony automatycznie kasuje plik :confused:

bo to właśnie robi unlink()

robisz sobie odnośnik który np przechodzi na stronę TRANSACT.PHP z odpowiednio ustawioną zmienną, w tedy w if() sprawdzasz wartośc zmiennej, jeżeli taka jak miała być, to wykonujesz unlink(), po czym TRANSACT.PHP powinien automatycznie przekierować nas spowrotem na główną stronę.

Moja idea tak na szybko:

delete.php

= $_GET['id'];$id)

Już działa :smiley: Wykorzystałem Twój pomysł ptasior tylko trochę go zmieniłem bo pokazywało link do plików które mają zostać usunięte a to było trochę niebezpieczne znając ludzi.Dzięki.

Czyli to co ja pisałem, tylko ty przedstawiłeś to jako kod :slight_smile:

Coś jakby. Tylko po co przechodzić do jakiejś innej strony, tworzyć wiecej plików, jak można wszystko upchnąć w jednym. To co ja podałem można wrzucić w pętle i wyświetlać więcej plików, a do tego po co przekierownie do głównej, jeżeli zaszłaby potrzeba wykasowania kilku plików to trzebaby cały czas skakać po stronach.

Pozdrawiam

w sumie fakt że lepiej wszystko zrobić na jednej stronie. Jeszcze nad tym popracuje :smiley:

@ptasior

jeżeli transact nic nie wyświetla, strona nawet nie mignie,

W sumie pisałem o tym sposobie, bo w PHP5, Apache, i MYSQL z wydawnictwa WROX / Helion tak mnie uczyli, żeby wszystko załatwiać przez jedną stronę, która nigdy nawet nie zostaje zapamiętana w przeglądarce użyszkodnika.

Zawsze php może zwrócić błąd (brak pliku przy unlinku), i wtedy transact.php zwróci ten błąd. U mnie też na stronie zostanie zwrócony błąd (zawsze można dodać jakiś system kontroli błędów, obsługi wyjątków etc.). Ale po co tworzyć stronę z linkami i stronę z obsługą kasowania na której będzie kilka linijek kodu? Wg. mnie lepiej przy tak prostym zadaniu umiescić wszystko w jednym.

Pozdrawiam