Jak podpiąć odpowiednio ram pod Dual-Channel?

Witam!

Posiadam płyte główną asus p5n32-e sli plus

https://www.asus.com/Motherboards/P5N32E_SLI_Plus/

Mam problem i niewiem czy moje kości ram działają dobrze w trybie dual channel, bo wiem że działają.

Posiadam 4 kości ram po 1 gb. Dwie pary. Jedne kigston hyperx 667 2x1gb i drugie kigston 800 2xigb Tylko niewiem czy mam dobrze popięte. Gdzieś czytałem, że kolory oznaczają kanały dual channel - ale na niektórych płytach jest inaczej.

I niewiem jak jest u mnie. Czy muszę podłączyć je na przemian? Mam je teraz koło siebie. Prosił bym o informacje jak jest na mojej płycie czy dual to pod kolory czy dual to sloty obok siebie? ??

u mnie 1 i 3 kanał jest niebieski a 2 i 4 biały - Gdzieś czytałem że najczęściej ram podpina się pod kolor do dual - ale nie wszędzie - Proszę o 100% info jak jest z tą płytą główną.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.