Jak podpiąć zarejestrowaną domenę do własnego serwera Synology

Witam, Mam zarejestrowaną zakupiony domeną bez hostingowej.
Dlugo grzebałem szukanie informacji w internecie i nie trafiłem konetretnego informacji
czy jest mozliwe podpięcia domeną na wlasnego w domu serwera synology? Jesli tak to jak ogolnie poprawnie skonfigurować i dns. Czy potrzeba dwie ip publiczny ip ?

To o co pytasz jest zawarte w kursie CCNA. Nie da się odpowiedzieć jednym zdaniem, informacje które podajesz to jakiś bełkot. Czy możesz przepisać problem jeszcze raz w jakimś europejskim języku?

Prosze ten spsob nie obrazajcie , potrzebuję normalnie pomocy.
Jeszcze raz piszę i to bardzo wyrażnie. Mam zakupiony domeną serwisie smarthost.pl nazwą www. Mogę tez dokupić wynająć serwer hosting 5 GB ale , ale mam posiadam wlasnego serwera w domu i mamy dobrego lącza światłowodu. Pozostale teraz zeby domena skierowala pod moim adresem ip publicznego. Jest taki problem, smarthost serwisie bez zakupiony pakientu hosting nie dają funkcji rekordu A i cos takiego przekierowanie. Jedynie co dają zmiany DNS i tam trzeba podać dwie czyli ns1 i ns2, kolei posiadamy jedną adresem publicznego ip. Czy wygole da sposób ??
Dlaczego was pytam bo jest taki problem, skonfigurowałem serwerze dns i wpisałem na panelu koncie smarthost dns . Ale po 24 dobę propagacja nie zmienilo sie nic na dobrym efekcie.
na stronie testu dnschecker.org pokazują same krzyki bład i wiec konfiguracja nie przyjał.
Dlatego konetretnie jasno zadaję czy wygole mozliwe czy potrzeba miec hosting wynajem. .

Wlasnie to chodzilo zapytanie ale nie wiele daje https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=20067112#20067112

Poszukaj jak skonfigurować Dynamic DNS.
Zapomnij o tym co chciałeś zrobić, to się nie uda. Nie za pomocą kilku kliknięć i przepisania poleceń z poradników w necie.
Zapomnij o domenie która wykupiłeś, to nie zadziała. Nawet jeżeli masz publiczny IP.

No to trzeba dokupować najlatwiej hostingowej.

Dokupowanie kolejnej rzeczy na pałę też nic nie pomoże. Skonfigurowanie tego wymaga wiedzy, czyli albo komuś zapłacisz za jego czas, lub poświecisz własny na uczenie się, w tym wypadku to minimum miesiąc kucia. Nazwę kursu masz w pierwszym poście.

Sporo napisałeś ze nie da się to robi to dlatego najłatwiej jest dokupić hosting i skorzystać domeną zamiast własnego serwera NAS domowego, nawet napisali smarthost ze po zakupieniu hostingu automatycznie zostanie przepisane domeną.
W Internecie nic nie jest napisane i jak prawidłowe wpisanie pole okienka i adresami dnsy. nawet nikt YouTube nie robił vlogi w tym tematem.

Dziękuję za poświęcenie pianiem.

Musisz mieć w domu przynajmniej jedno publiczne IP. Przy czym wystawianie usług Synology na świat nie jest dobrym pomysłem. Trzeba taki dostęp dobrze zabezpieczyć. Myślę, że lepiej jednak wykupić usługę hostingu.

W każdym razie jeśli masz publiczne IP, podajesz je w rekordzie A na DNS. Na routerze w domu przekierowujesz porty, które Cię interesują i to tyle.

Może to obcokrajowiec?

Może to obcokrajowiec?

Nie, jestem osobą słabosłyszący i skąd to wynika problem gramatyką i proszę pamiętajcie nie ma ideału ludzkiego, za tym nie powinny na tym wątku znaleźć takim pytanie o języku.

zadam pytanie, czy samemu można nadać dns przykładowo ns1.serwergrzegorz.pl
ns2.serwergrzegorz.pl
?

W takim razie i tak sobie dobrze radzisz. Myślę, że nikt złego słowa nie napisze, jeżeli na początku lub na końcu wpisu zaznaczysz, że jesteś osobą słabosłyszącą. To starczy, żeby nie było niemiłych komentarzy. Takie komentarze są na forum dlatego, że często pisze ktoś kto po prostu się nie stara.

Jeżeli uruchomisz DNS na swoim systemie, to możesz nadać takie nazwy. Jednak raczej tego nie potrzebujesz. Tak jak napisał przedmówca,

  • stały adres IP w domu
  • rekord A kierujesz na ten adres. Robisz to w panelu w firmie, gdzie kupiłeś domenę. Taka firma ma już ns’y i nie potrzebujesz swoich.
  • tak jak wspomniał przedmówca, udostępnianie Synology publicznie to nie najlepszy pomysł. Jak już to zrobisz to zainteresowałbym się dodatkowym zabezpieczeniem. Trzeba poczytać, co można zrobić na Synology.

@roobal Co myślisz o takim czymś? Domena skierowana na nazwę ‘CNAME’ innej domeny, która jest obsługiwana przez klienta Dynamic DNS z Synology (jakiś freedens np). Tym sposobem teoretycznie możesz mieć zmienny IP oraz własną domenę. :thinking:

Wszystko fajnie opisałeś i rozsądnie.
Ale niestety w zakupionym w serwisie domeną smarthost.pl nie dają funkcji rekord A, odpisali ze muszę dokupić hosting. Jedynie dają możliwość wpisania dns zmianę.

Ciekawie jak firm tworzą dns serwerowej ns1 lub dns.

Nie dają nameserwerów i zarządzania strefą DNS? Może faktycznie sama domena to za mało. Skoro nie dają NS’ów, to albo kupisz u nich serwer albo postawisz swój własny DNS na Synology How do I set up a DNS server on my Synology NAS? - Synology Knowledge Center

Do tego zdecydowanie potrzebujesz mieć Synology na stałym adresie IP, dodatkowo usługi wystawione na Synology muszą być widoczne z zewnątrz, tzn nie mogą stać za żadnym NAT routera (jeżeli tak, to forward portów potrzebny), czy inną siecią wewnętrzną dostawcy Internetu, która połączona jest ze światem translacją adresów.

Jak widać sprawa się komplikuje i zapewniam, że jak zaczniesz to robić to napotkasz wiele nowych zagadnień. Jak masz zapał to powalcz z NS’ami uruchomionymi u siebie na Synology. Ja pewnie wolałbym mieć to u sprzedawcy domeny i tam sobie wpisać tylko rekord A.

No właśnie nie dają rekord a .

tak wygląd odpowiedz sprzedawcy domeny ,

Domena musi być podpięta na koncie hostingowym aby stworzyła się dla niej strefa DNS i został przypisany adres IP, stąd przy ustawieniu serwerów domyślnych smarthost strona wyświetlała komunikat „Nie można znaleźć IP” konieczne było po prostu jej podpięcie do hostingu.

FreeDNS może być, ale bardziej polecałbym Cloudflare - wygodniejszy, szybszy, ma proxy i automatyczne SSLe Let’s Encrypt.

Domenę możesz zaparkować na dowolnym DNS, np. FreeDNS czy Cloudflare. Im chodzi o to, że aby mieć adres IP, musisz wykupić usługę, a rekord A doda się automatycznie.

Nie musisz kupować u nich uslugi hostingu, nawet nie musisz korzystać z ich DNS.

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.