Jak podzielić dysk 1 TB - 1 czy 2 partycje?

Hej,tak jak w temacie mam dysk 1TB,lepiej 1 partycja czy 2 ?

 

(C:System,gry itp czy C:System D:Gry,programy itp)

Ja mam na swoim utworzone 3 partycje C:\System i programy  D:  Instalatory programów i gier oraz E:\ Dokumenty, Obrazy i Muzyka

Robisz 100 GB na dysk, ok 800 na dane i kolejne 100 Gb na backup systemu a jak już to zrobisz to dajesz partycję ukrytą sobie i masz spokój :wink:

Cześć,

 

Ile osób, tyle opinii. Zrób tak, aby tobie było najwygodniej. Ja nigdy nie byłem zwolennikiem tworzenia osobnej partycji dla programów. Wszystkie aplikacje trzymam na partycji systemowej. Na osobnej partycji mam tylko dane.

Wszystko co związane z systemem (programy, etc.) i sam system instalujesz na jednej partycji. Resztę partycji na dane tworzysz wedle uznania. Według mniej optymalna ilość partycji przy dysku 1 TB to 2-3. 

Tylko  laik  tworzy przy  takim   dysku  jedną  partycję (bądź  np w przypadku laptopa pozostaje tylko przy tym co dostał od producenta).

 

W razie awarii systemu i potrzeby jego reinstalacji wszystkie  dane  idą  w diabli …

Ok,dziękuje mam jeszcze prośbę do Moderatora/Administratora o zmianę mojego nicku na `AmZ

Napisz mail na adres lisek[at]dobreprogramy.pl gdzie [at] to @

Dziel na 2, a systemową daj na 100GB, powinno starczyć