Jak podzielić dysk 500 GB?

Jak podzielić dysk 500GB??

na C będzie system i sterowniki, i to, co się nie da zainstalować na D, a na D: pliki, programy inne…

Tak myślę o podziale:

C: 100GB

D: reszta GB

lub:

C: 50GB (system)

D: 150GB: programy, gry

E: 300GB: filmy, zdjecia, muzyka

Ja mam tak:

170GB System/sterowniki/programy

192GB Dane

97GB Inne dane.

Ja bym zrobił tak:

C: 200GB (system, programy, gry)

D: 300GB (dokumenty, filmy, zdjęcia)

Według mnie wydzielanie osobnej partycji na gry czy aplikacje jest bez sensu ale to moje prywatne zdanie i nie musisz się z tym zgadzać.

:roll:

Jeśli na C sam system to spokojnie możesz dać 40

a reszte wedle uznania np 2x230

Nie ma sensu dzielić na więcej niż 2 partycje. Z 3 partycjami szybciej wszystko nie chodzi a tylko jak kopiujesz między partycjami to wolniej kopiuje. Mi wystarcza 60 GB dysku C ale jak instalujesz dużo gier i masz Windows 7 to lepiej 100 GB dysk C. Reszta partycja D.

I bardzo dobrze! Na C radzę nie tylko system, ale również aplikacje startujące z systemem, np. ochronne komputera.

Ja też uważam, że nie ma sensu dzielić dysku na więcej niż 2 partycje. Poza tym, instalowanie programów i gier na partycji innej niż systemowa to nie najlepsze rozwiązanie, bo i tak po reinstalacji systemu trzeba reinstalować gry i aplikacje (jest kilka gier, które tego nie wymagają).

Według mnie na system wystarcza 100 GB (sam miałem 40 GB i starczyło na Windows XP, programy i gry) a reszta na pozostałe dane (muzykę, filmy, zdjęcia). Na drugiej partycji możesz też zainstalować aplikacje, które nie wymagają ponownej instalacji w przypadku reinstalacji systemu i takie same gry (np. gry Blizzarda tak mają z World of Warcraft na czele - nie traci się dzięki temu wielu godzin na ponowne instalacje).

A ja powiem tak: Vista i Win7 najlepiej się czują jak mają oddzielną partycję (kiedyś nawet napisałem że Vista to typowa kobieta - ładna jak patrzysz z boku, ale jak weźmiesz do siebie to najlepiej zostawić samą żeby nic jej nie przeszkadzało i pozwolić tyć :wink: ).

C: - 50GB - System

D: 5-10GB Programy (w zależności ile potrzebujesz na programy - ja używam tylko 5gb)

E: 70-100GB Gry (w zależności od tego ile Ci gry zajmują)

F: reszta - dane, dokumenty, muzyka, filmy

System po instalacji zajmie ok 25GB ze wszystkimi poprawkami i będzie miał 25GB zapasu dla siebie. Mi po 10 miesiącach od formatu Vista utyła od 17GB na początku do 34gb w chwili obecnej.

Ale traci się na stabilności działania WoWa (wiem z praktyki - wolę czystą instalkę nawet jak długo trwa - po prostu przenoszę patche do innego folderu i wypalam na płyty w formie kopii)

170 GB system, programy i gry zainstalowane

30 GB Linux

300 GB Wszystko, po co dzielić 300 GB na wiele partycji do każdej dziedziny skoro można na tym 300 GB utworzyć katalogi i podkatalogi:

1 katalog - Multimedia > Filmy, Muzyka

2 katalog - Programy > Do zainstalowania, Dodatki, Sterowniki itd.

3 katalog - Gry > Save games (taka kopia zapasowa z partycji C:), Dodatki do gier, Emulatory, Programy do gier, Darmowe gry itd.

To jest taki przykładowy przykład.

Jak podzielisz te 300 GB na więcej partycji i np: na partycji Filmy braknie miejsca to i tak zapiszesz dany film ale na inną partycję np: partycja Gry czy Programy bez sensu.

Oczywiście że nie jest bez sensu - filmy po prostu się ogląda i kasuje albo na bieżąco wypala na płytki DVD (w pakietach po 6 :wink: ). Najlepsza metoda.

Napisałem im, ale już nie pamiętam…

ale na pewno na C było 100 GB

Ja swoje dyski 500 GB podzieliłem tak: 100/200/200

Jako że 500Gb komp widzi jako 465Gb mam podzielone tak 65Gb system sterowniki i programy partycje D i E mają po 200Gb