Jak podzielić dysk na partycje

na moim dysku jest wiele programów. nie jest on podzielony na partycje. (nigdy nie był- wiem to nie zbyt mądre)

Teraz chciał bym to zrobić ? Tylko jak i jakim programem? nie wchodzi w rachubę ponowna instalacja windowsa i jakiegokolwiek innego programu.proszę o pomoc

Możesz zdefragmentować dysk, a następnie spróbować wydzielić miejsce na inne partycje. Zrobisz to programem GParted: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19 … ed+0.3.411

Instrukcja: klik.

ściągnąłem Paragon Partition Manager Professional 9.0.4156 i mam takie pytanie

Czy można po prostu stworzyć partycje i na nią przenieść dowolne programy?

przenoszenie programów jest dosyć kłopotliwe, ponieważ programy to nie tylko ich pliki w folderze Program Files ale również sporo informacji w rejestrze windows tworzonych w czasie instalacji, nowa instalacja w innym miejscu również jest niewskazana, gdyż możesz być zobligowany do pracowitego odnawiania wszelkiego rodzaju ustawień, w związku z tym bez ryzyka możesz przenieść tylko pliki danych typu muzyka, zdjęcia, wersje instalacyjne programów, obrazy płyt itp.

obawiam się, że wersja demo conajwyżej pokaże Ci co może na dysku wykonać, ale tego nie wykona (program drive backup produkcji firmy Paragon w wersji demo tyle właśnie oferował) chyba jednak lepiej będzie użyć gparted (tym bardziej, że dostępna jest instrukcja obsługi tego programu)