Jak podzielić kabel od dostawcy na 4 kompy ( jedno ip !)!

Witam, pisze z takim problemem mianowicie ostatnio z ziomkami kupilismy sobie neta (2mb) dostalismy od dostawcy kabel rj -45 z netem i jedno ip.

Jest nas 4 wiec trzeba to jakos rozdzielic a jako ze ja nie znam sie za bardzo na sieciach internetowych nie wiem jak. wiadomo ze trzeba kupic router. prosiłbym o pomoc z góry dziekuje

A co umowa mówi o rozdziale sygnału na osoby trzecie ??

Umowę podpisała zapewne jedna osoba z jednego gospodarstwa.

BTW poczytaj

kolesie widzieli ze jest nas wiecej i powiedzieli zebysmy sobie kupili router i cos tam sklonowali i bedzie na wszystkich. pytanie jaki router zeby był tani, i co to trzeba sklonować ? (-_-)

wiget0046 kupujesz router, do portu WAN routera wpinasz kabel od dostawcy, do portów LAN komputery, które chcesz podłączyć.

logujesz sie do panelu administracyjnego routera, i jeśli dostawca nie ma ustawionego automatycznego przydzielania IP, wpisujesz je. Router domyślnie ma włączony serwer DHCP, więc komputery podpięte do portów LAN otrzymają automatycznie IP.

Acha jeśli masz aktualnie internet przypisany do konkretnej karty sieciowej musisz ten MAC sklonować (ustawić go na porcie WAN routera).

zanim jednak to wszystko zrobisz, podepnij pod łącze komputer i wykonaj ping na bramę, sprawdź jaką wartość ma parametr TTL. Aby móc wykorzystać router, TTL musi być większe niż 1. ale skoro mówili możliwości podpięcia routera, to parametr penie będzie miał odpowiednią wartość.

witam, ponownie wszystko zrobiłem jak napisałeś, tylko mam jeden problem nie kupowaliśmy routera tylko kumpel przywiózł swój model speedtouch 510, i spoko pobawiłem sie obczaiłem wszystko ale nie rozumiem jednego net działa dopiero wtedy kiedy w zakładce ip adress w polu gdzie jest adres ip naszego ISP czyli tam gdzie w porcie jest kabel od dostawcy zaznacze pole napt w opcji translation. Ale to nie koniec bo wtedy net działa na wszystkich kompach ok, ale góra 2 h i później ta opcja sie sama wyłacza i trzeba ją właczać bo tak to net nie działa ;/ nie rozumiem o co chodzi, Co to jest to napt ?:expressionless: . Prosiłbym znawców o pomoc z góry dziekuje.

wiget0046 słuchaj speedtouch 510 to router do neostrady nie ma portu WAN na rj-45.