Jak podzielić kartę SD na partycje

Poszukuję programu do podzielenia karty SD na patrycje (chcę jej używać w nawigacji) albo może ktoś zna jakąś metodę ze swojego doświadczenia.

kerikd

Może program GParted Ci w tym pomoże dostępny na stronach vortalu tutaj http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ted+0.4.55

dekanet , GParted do edycji dodatkowego dysku? Bez sensu.

Całkowicie wystarczy EASEUS Partition Master - szybciej i łatwiej.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … me+Edition

Przecież nawet w systemie jest narzędzie do zarządzania dyskami… Po co instalować dodatkowe oprogramowanie?

dekanet jak ten program zastosować od karty SD , program tylko widzi dysk twardy mojego kompa b?

kerid

W GParted zapewne pojawił się tylko twój dysk twardy, w prawym górnym rogu powinieneś mieć coś w stylu /dev/sda (rozmiar dysku), kliknij na to, w ten sposób przełączasz się między dyskami i tam szukaj karty, która powinna być oznaczona jako /dev/sdb , bo ona jest traktowana jako osobny dysk, więc musisz się przełączyć na nią. GParted to program linuksowy a GParted LiveCD to minidystrybucja Linuksa oparta na Debianie GNU/Linux, w której zainstalowany jest ten właśnie program i kilka innych, więc to Ci się może przydać :arrow: linuksowe-oznaczenia-dyskow-partycji-t344649.html

Pozdrawiam!

cedar Ściągnąłem ten program i co dalej nie wiem jak przełączyć żeby widział kartę SD, bo jak na razie to widzi twardy dysk?

kerikd

Nie wiem czy teraz piszesz o GParted czy innym programie, jak o GParted to włóż kartę do czytnika i dopiero wtedy uruchom program, bo on podczas uruchamiani wyszukuje i sprawdza dyski, dlatego jak podłączasz kartę po uruchomieniu on jej nie widzi, bo jej nie znalazł :slight_smile:

W sumie to nie wiem po co tak kombinujesz jak, jeśli się nie mylę, system Windows umożliwia Ci podzielenie karty na partycje bez potrzeby dodatkowych programów.

Pozdrawiam!

cedar Ściągnąłem ten program (EASEUS Partition Master) i co dalej nie wiem jak przełączyć żeby widział kartę SD, bo jak na razie to widzi twardy dysk? GParteda to nie wiem jak go zapisać bo ściągnięciu tak jak by trzeba zgrać go na płytę CD ? nie wiem o co tam chodzi

kerikd

Tak GParted LiveCD trzeba nagrać na płytę, bo to jest obraz płyty w formacie iso, potem taką płytę musisz zbootować i uruchomić z niej system, w którym zainstalowany jest program GParted ale dla Ciebie lepszy będzie raczej ten drugi program skoro ledwo z nim sobie radzisz.

Tak w ogóle to jakim systemem plików jest sformatowana ta karta? Podejrzewam, że FAT32 czy inny?

Pozdrawiam!