Jak podzielić partycje na dysku 500 gb?


(krejzol123) #1

Witam chciałbym się dowiedzieć jak podzielić partycje na dysk 500 gb aby było jak najlepiej dodam że korzystać będe z windowsa 7 .


(Longhorn2009) #2

Partycje tworzysz według własnego uznania, osobiście preferuję ok. 60-80GB na system, programy, sterowniki gry i reszta na drugiej partycji (dokumenty, pliki z neta - wtedy dysk C się tak szybko nie fragmentuje).


(Marek Krakus) #3

Proponuję na system 60GB-sam system i nic więcej.A reszta gry,muzyka,filmy,zdjęcia itp. na reszcie.64 bit system zajmie ok.40GB-zapas po to aby można było spokojnie nadpisać system w razie draki.


(witek-pl) #4

Ja dla przykładu wolę więcej partycji (oprócz systemowej), z prostego powodu, łatwiej utrzymać porządek. Pliki które nie potrzebują szybkiego dostępu i transferu (muza, filmy i inne śmieci) wrzucam zawsze na ostatnią partycję. Wrzucanie wszystkiego na jedną partycję z czasem powoduje spory bałagan (spróbuj na takim rozrośniętym kolosie zrobić defragmentację) i rozrzut plików a tym samym częste wędrówki głowicy i w rezultacie również spadek wydajności odczytu.


(MrBeckham666) #5

1 partycja max 100 GB to system i programy. a np 2 partycja na całą reszte.

1 partycje bedziesz mógł sb defragmetować:D a 2 od czasu do czasu.

easeus partition manager bądz Gparted użyj do partycjonowania.

możesz to zrobić również podczas instalacji systemu.;]


(krejzol123) #6

ok dziekuje !