Jak podzielić partycje?

Witam chce zainstalować sobie windows xp i nie wie jak ma podzielić partycje i czy wo gule ma zrobić jedna partycje z całej pamięci czy dwie moj dysk dysk:

Maxtor 250GB 8MB SATA2 7200rpm. Dzieki z góry

Najlepiej podziel na dwie partycje - jedną na system Windows, a drugą na swoje dane, tj. muzykę, filmy itp.; co do wielkości tych partycji to rozdzielasz to w zależności od potrzeb, ale więcej miejsca dałbym na dane. Jak podzielić - najlepiej poprzez instalator Windows podczas instalacji systemu.

60GB wystarczy na system ??

Czytałem na tym forum, że niektórzy na Windows 7 polecali 40 GB, a na XP 15 GB, więc 60 GB raczej spokojnie powinno wystarczyć :wink:

aha dzięki ;d

60 gb nawet dla 7 wystarczy, tak wiec dla XP tym bardziej.

Masz dysk 250 ,daj na system 20 zmieści się xp i jeszcze będzie można doinstalować np.oficce,zostaje 230 ,nie wiem co tam będziesz instalował ale ja bym jeszcze podzielił te 230 na 2 po 115 i razem byś miał 3 partycje

TURANKANTOR13 , jakie 230 zostanie, skoro dysk jest widziany jako 230, czy tam 235gb? Przypominam Ci, że dyski mają ciut mniejszą pojemność, niż jest na etykiecie.

nie musisz mi przypominać kolega napisał mam dysk 250,a wiadomo,że tyle w żeczywistości nie pokazuje

Na XP mam wydzielone 30GB i nie muszę się martwić, że wyskoczy mi komunikat (chyba że dużo instalujesz programów, to chyba logiczne, że trzeba ustawić więcej).

Resztę podzieliłbym na dwa, na jednej partycji bym dał dane, z których korzystasz na co dzień, a na drugiej - te, do których sięgasz rzadko (ja tak mam np. ze zdjęciami).

Podzielić można na miliony sposobów, to ty musisz wiedzieć, ile na co potrzebujesz, ile ci starczy na dany cel, czy wolisz instalować wszystko na partycji systemowej, czy wolisz system na systemowej, a oprogramowanie na osobne, czy jeszcze jak.

podziel jak chcesz ale najpierw z głową to zaplanuj!!

to na System wezmę 250GB a resztę na gry i tak dalej tylko jak mam to wpisać przy towrzeniu dysku z iloma zerami i tak dalej pomoże ktoś

250gb to ty masz dysk

nie pamiętam czy windows podaje tam w Mb czy inaczej ale on ci napisze ile możesz maks

będzie coś takiego 235 354 MB to ty dasz 80 000 a później stworzysz 2 i dasz od razu enter on da maksimum albo po prostu przepiszesz z góry to co zostało

lewy ,

Z partycjonowaniem nie ma żadnego problemu. Mnożysz pojemność partycji jaką sobie życzysz przez 1024 i już masz wynik w MB, natomiast przy GB na MB to dzielisz przez 1024, bo tyle ma 1GB. Na przykład chcesz mieć partycję 80GB, to iiczysz 80*1024, wychodzi 81920MB i tyle podajesz programowi do partycjonowania.

Ja bym podzielił tak:

1.System (50 GB)

2.Gry (jeżeli będziesz w nie grać - 100 GB)

3.Reszta

@tux35 dostajesz to kliknij tutaj

niektórym na system 250GB to za mało nawet 500GB to za mało wszystko zależy jakim się jest użytkownikiem

rady na jakie rozmiarowo ma zrobić partycje nie są zbyt pomocne ale można napisać oczywiście 2 partycje to minimum a partycja C: nie powinna przekraczać 50% dysku(nie dotyczy dysków mniejszych bądź równych 80gb)