Jak podzielić plik na części

(quantumrush) #1

Jak podzielić plik filmowy na części w programie Staxrip. Znalazłem super programik, ale nie wiem właśnie jak podzielić/wyciąć fragmenty filmu. Używa/ł ktoś tego programu. Na Google byłem, ale tam nie ma, są tylko ogólnikowe filmy.

(Pablo_Wawa) #2

Ale przecież ten program StaxRip to tylko konwerter, on nie służy do edycji filmu (wycinania fragmentów).
Od tego są inne programy. np. VirtualDub.

(Eskulap1) #3

Robiąc cokolwiek tym programem degradujesz sobie jakość pliku wynikowego.
Możesz wybrać Tools -> Launch -> VirtualDubMod i w nim wycinać, ale on obsługuje (z tego co pamiętam) tylko kontenery AVI i MKV.

(quantumrush) #5

Zastosuje się do twoich wskazówek, a StaxRip obsługuje kodek HEVC\H.265. Co do jakości pliku wynikowego to nie widać praktycznie żadnej różnicy na korzyść HEVC/H.265 w stosunku do Xvid-MPEG-4 którym kodowałem w VirtualDubie. Ale tutaj ważną rolę odgrywa czas.Kodek HEVC/H.265 koduje błyskawicznie, natomiast Xvid dwie godziny - plik 800MB

(Mark7) #6

Poszukaj na www.videohelp.com albo sourceforge.net VirtualDub FilterMod - posiada już wbudowane wtyczki do najważniejszych formatów wideo i audio.

(quantumrush) #7

Testowałem VirtualDub FilterMod i ma tą samą przypadłość - koduje dwa razy albo nawet trzy razy pliki, które łącze w całość - w menu jest opcja Appant video file. Na razie do cięcia plików będę używał VirtualDuba, który ma opcje Direct stream copy i kodowal w HEVC StaxRipem.

(quantumrush) #8

Mi glównie chodzi o kodek HEVC/H.265 ale przyjżę się tej stronce. Pobrałem odpowiedni plik kodeka, odpaliłem spod konsoli, a tam cała masa informacji, opcji. Wolę program gotowy.