Jak pokonać Nimnul / Ramnit?


(system) #1

Nie mogę sobie poradzić z tym wirusem. Czytałem na forum o jakimś Sality, ale to co innego? Opiszę moją początkową walkę.

Dałem KVTP, ale leczył i leczył. Wyleczył pliki, ale po restarcie znowu leczył te same. Pełno zdarzeń, około 2500 w pełnym skanowaniu. Wtedy do akcji wszedł Dr web CureIt. Zrobiłem pełne skanowanie. Jednak pełne skanowanie dotyczyło tylko dysku C (sprawdziłem w statystykach), więc przeprowadziłem dodatkowo skanowanie dysku E i F (partycje). Dziwne, że pełne skanowanie nie obejmuje wszystkich dysków, no ale idziemy dalej... Pokazywał że 0 wirusów. Oczywiście Winamp, SubEdit, gg i Mozilla oraz inne programy nie działają, została mi Opera i kilka innych programów. Co robić dalej?

Spodziewam się, że gdybym ponownie dał KVTP to nadal leczyłby niektóre pliki, a Avira nadal pokazywałaby mi kilka wirusów.

Daje loga z OTL, bo Dr Web pokazał, że 0 wirusów.

Loga z OTL robiłem tak, że ustawiłem go tak -> f05aeb09bac25816m.jpg

W białe okno wkleiłem:

I dałem skanuj.

OTL.txt - http://wklej.org/id/491259/

Extras.txt - http://wklej.org/id/491258/


(Acorus) #2

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie .Użyj tez SecurityCheck:http://screen317.changelog.fr/SecurityCheck.exe i sprawdź do czego musisz zainstalowac aktualizacje.


(Spandau) #3

Osiak

Dodatkowo

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Po pierwsze nie potrzebnie zakładasz drugi temat Pierwszy jest tutaj wirus-html-drop-agent-heur-malware-t438934.html Po drugie szukasz rozwiązania na innym forum gdzie polecono Ci DrWeba, a teraz KVRT

Skoro jest problem z jakimś programem, antywirus leczy go dwukrotnie jak twierdzisz (zresztą nie jednym), to można by się zastanowić nad jego usunięciem i zainstalowaniem od nowa szczególnie, że będzie to dotyczyć także kilku innych programów.

Niestety to jest cena którą często trzeba zapłacić przy usuwaniu tego typu infekcji Skoro nie można przeprowadzić skutecznie dezynfekcji z poziomu zainfekowanego systemu możesz zrobić to z zewnątrz Na niezainfekowanym komputerze nagraj na płytkę Kasperski Rescue Disk http://www.fixitpc.pl/topic/102-plyty-s ... skanerami/ Włóż płytkę do napędu na zainfekowanym komputerze zrestartuj go Po restarcie powinien uruchomić się skaner z płytki Wykonaj pełny skan Lecz co znajdzie i tak do skutku aż nic nie wykryje