Jak połączyć 2 komputery przez Wi-Fi?

Witam. Mam w domu laptopa oraz komputer stacjonarny. Laptop łączy się z routerem (Livebox) bezprzewodowo, natomiast komputer po kablu. Mam problem z utworzeniem grupy domowej ponieważ obydwa komputery jakby się nie wykrywają w niej. Chciałbym więc połączyć je przez router wifi i wtedy przesłać pliki z jednego na drugi. Szukałem pare tematów w internecie jednak większość dotyczy windowsa xp, a ja mam windows 7 na obydwóch komputerach.

Proszę o jakąś pomoc, ponieważ plików jest prawie 400GB i kopiowanie ich przez pendrivy mija się z celem… Przenośnego dysku też nie mam.

Musisz być w tej samej grupie roboczej… W Windows 7 sprawdzisz ją: Start: PPM na Komputer --> Właściwości

A w XP: Start PPM na Mój komputer --> Właściwości i u góry zakładka: Nazwa Komputera

Sprawdż jeszcze w routerze czy nie ma takiej opcj w ustawieniach jak “Wireless Client Isolation” jak jest daj na disabled

Witam,

Z tego co pamietam to livebox nie oferuje takiej funkcjonalności.

Według mnie powinieneś zacząć od sprawdzenia czy te komputery są w tej samej podsieci i nic nie blokuje przesyłu pakietów między nimi , czyt. ping.

Jak bedziesz miał pewność że jest ok to reszte znajdziesz w panelu sterowania … sieć i internet…centrum sieci i udostępniania…zmień zaawansowane ustawienia udostępniania

odnajdowanie sieci włącz

udostępnianie plików włącz

udostępnianie na hasło wyłącz

Mój komputer > sieć

pzdr

Hej,

Jeśli chodzi o jednorazowy bądź rzadki transfer takich plików, może warto zrobić to przy pomocy serwera FTP. Na jednym z komputerów instalujesz serwer FTP, na przykład darmowy Cesar FTP, na drugim klienta FTP. Łączysz się i ściągasz pliki bez problemu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki realmadrit;) :smiley: Problem był w tym, że te 2 komputery tak samo się nazywały i przez to nie mogły się znaleźć :wink: Zmieniłem nazwę sieciową i wszystko potem ruszyło :smiley:

bor1904 , jeśli chodzi o liveboxa to on posiada taką funkcjonalność, a przynajmniej w nowej wersji, więc u mnie wszystko teraz śmiga.

Na zakończenie mogę od siebie polecić program Total Commander, gdyż błyskawicznie przesyła pliki z jednego komputera na drugi (o wiele szybciej niż ten wbudowany w windows). W każdym razie dzięki za pomoc 8)