Jak połączyć 2 komputery w jedną sieć?

Witam, mam router pentagram z Wi-Fi, komputer stacjonarny i laptop, komputer stacjonarny podłączony jest z ruterem poprzez kabel a laptop poprzez Wi-Fi, co mam zrobić abym mógł połączyć te 2 komputery w sieć i mów wymieniać pliki między sobą z prędkością kopiowania czegoś z partycji na partycje (czyli dużą), czego tutaj użyć i jak sobie z tym poradzić, komputery mają odpowiednio przydzielone IP 192.168.1.101 stacjonarny i 192.168.1.102 laptop. Proszę o o pomoc, Pozdrawiam

Wypada napisać, jakie systemy operacyjne… W sytuacji, gdy oba komputery są w tej samej podsieci (wygląda na to, że tak - mają adresy z DHCP?), to wystarczy włączyć udostępnianie plików i drukarek/udostępnić jakiś folder z możliwością zapisu. W przypadku połączenia przez WiFi prędkość kopiowania nie będzie imponująca.

Delikatnie mówiąc :smiley:

Ech, Wifi potrafi nieźle rozdrażnić :wink: Większe pliki (jak to się mówi: obrazy Linuksa itd.) ściągam na netbooku (leży sobie, nie szumi i pobiera mało prądu), potem przerzucam na drugi komputer; czasem jednak jak zobaczę informację systemową o orientacyjnym czasie na wykonanie operacji (kopiowania), to już łatwiej mi przynieść pendrive z pokoju :wink:

Dzięki, off topic :slight_smile: