Jak połączyć 2 komputery w sieć i dostęp do neta. Switch

Piszę, ponieważ ni uzyskałem pomocy od wujka google.

Mam switch i 2 komputery podłączone do niego. Mają dostęp cdo neta. Jak połączyć je w sieć? Na jednym jest Vista na drugim XP. Pragnę połączyć je najlepiej bez zmiany ip, ponieważ na xp mam potrzebne stałe zewnętrzne IP. Prosił bym o sposób połączenia w panelu Vist. Chociaż mogę iść do PCta z xp i tam ustawić połączeni. Potrzebuje tego głónie do przesłania paru plików i gry na lanie :slight_smile:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … Windows+XP

viewtopic.php?f=7&t=267788

Pierwszy sposób mało opisuje Switche i tyczy się zmiany IP. Napisałem, że nie chce go zmieniać ponieważ mam potrzebne stałe zewnętrzne IP.

Spróuj zrobić to co pisze w 2 linku, bo na SP3 coś sie sp… z siecią.

no mam sp2 i ustawiłem tak jak trzeba. pobrałem ten plik. Niby jak teraz mam mięc lana przesyłać pliki? W wście wchodze w sieć i wykrywa tylko mój komputer. Komputera drugiego nie ma.

POprostu. Chce zrobić lan przy pomocy switca. Oba komputery są podłączone i nie chce zmianiać ich ip. Mają dostęp do internetu. Chcę aby miały dostęp do siebie wzajemnie:Gry lan, wysyłanie plików.

viewtopic.php?f=15&t=288962#p1937996

Tu masz, dostawanie do zasobów niczym się nie będzie różniło jak tam opisane więc problemów ŻADNYCH nie powinno być.

Grać i tak byś teraz mógł, jeżeli nie blokuje nic żaden firewall na którymś komputerze.