Jak połączyć 2 komputery za pomocą LAN?

Chciałbym połączyć 2 komputery za pomocą LAN. Próbowałem użyć Grupy domowej w Win7 ale nie wykrywa on drugiego komputera. Ich systemy to:

1 komputer: Windows 7/Linux Ubuntu 12.04

2 komputer: Granular Linux FunWorks 2007

Jak zrobić tak żeby Windows 7 wykrywał drugi komputer z Granular Linux? Chodzi mi o przesyłanie plików…

Budowa sieci powinna wyglądać jak w przypadku każdych innych systemów - dwie karty sieciowe i pośrodku urządzenie trasujące (router). Do wymiany plików - protokół SMB.

routera nie trzeba tylko jak polaczyc te kompy to wejdz moj komputer wlasciwosci -sprzet manedzer urzadzen kliknij w swoja karte sieciowa i ustaw duplex na 1 kompie 100 i na drugim 100

Tylko że na drugim komputerze to nie ma Windowsa tylko jest Granular Linux…

gifer123 , na forum piszemy w języku polskim, w związku z tym należy korzystać z polskich znaków diakrytycznych (ą,ę,ć,ł,ń,ó,ś,ź,ż), proszę poprawić swój post.

W LANie router jest niepotrzebny, pakiety i tak nie będą trasowane, router jest potrzebny w przypadku, gdyby łączone były różne sieci lub podsieci, wówczas router odpowiadałby za przesyłanie pakietów między sieciami. Jeśli nie masz routera, podłącz oba komputery albo kablem krosowanym, albo przy pomocy przełącznika kablem prostym. Jeśli masz jakiś router, po prostu podłączasz oba komputery do wbudowanego w router przełącznika, na Linuksie instalujesz Sambę, jeśli nie jest zainstalowana, dodajesz oba komputery do tej samej grupy roboczej i oba komputery powinny się widzieć.

Uruchom na Linuksie teminal i pokaż jeszcze na wszelki wypadek wynik poleceń

sudo iptables -L

sudo iptables-save

Pozdrawiam!

Jak wpisywałem te polecenia to nic się nie działo, zrestartowałem komputer i pojawił się tylko tryb tekstowy, wpisałem te polecenia i dały następujące wyniki:

sudo iptables -L: http://wklej.org/id/741742/

sudo iptables-save: http://wklej.org/id/741743/

Powinno wszystko działać, sprawdź tylko na Linuksie czy masz zainstalowaną Sambę, jeśli nie, to ją doinstaluj.

Pozdrawiam!