Jak połączyć 2 komputery?

Chcę zrobić tak, żebym mógł się zalogować z poziomu komputera 2 na komputer 1 i odwrotnie przez WLAN (windows 7).

VNC?

Pomoc zdalna.

Osobiście preferuję Remote Desktop (Podłączenie pulpitu zdalnego), o ile te 7 to edycje Professional, Enterprise lub Ultimate. Wada - nie widzisz tego co aktualnie zalogowana na drugim komputerze osoba, robi przy nim, ani ona nie widzi tego, co Ty robisz. Jeżeli więc jest to wymagane zainteresuj się metodami poleconymi wyżej przez kolegów - z aplikacji, które wymienili miałem przyjemność korzystać z VNC (szczególnie TightVNC, RealVNC jakoś nie chciał się zaprzyjaźnić), polecam też TeamViewera.Jeżeli dodatkowo te komputery miałby być odległe od siebie i łączyć się przez Internet, warto zainteresować się Hamachi.

http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/j … mputerem-1

Nie chodzi mi o to

Chodzi mi o to, że przy starcie systemu wpisać nazwę użytkownika komputera 1 w komputerze 2.

Tobie nie chodzi przypadkiem o SSH lub Telnet? Jeśli chodzi o Telnet to powinien być dostępny w systemie z poziomu wiersza poleceń. Jeśli natomiast chodzi Ci SSH to w tym celu musisz zainstalować serwer OpenSSH dla systemu MS Windows na komputerze, z którym chcesz się łączyć. Z SSH możesz korzystać nie tylko z LANu ale również z sieci globalnej, czyli z każdego innego komputera na świecie :slight_smile: Zarówno do Telnetu jak i SSH możesz użyć programu Putty, dostępny również dla systemu MS Windows.

Komputery przez wifi łączysz ze sobą, przełączając karty w tryb Ad-Hoc.

Pozdrawiam!

Przez SSH czy Telnet połączyć się można jedynie z wierszem poleceń - trochę to niepraktyczne. Telnet w Windows 7 nie jest dostępny z wiersza poleceń, dlatego polecam Putty’ego.

Jemu chodzi chyba o coś takiego, jak w szkolnych pracowniach komputerowych - niezależnie na którym komputerze się zalogujesz, masz ciągle dostęp do tego samego konta.

Ale tak w warunkach domowych raczej nie zrobisz. Musiałby być serwer Active Directory bodajże.

Tak, o takie coś mi chodzi