Jak połączyc dwa komputery za pomoca routera

Witam :slight_smile:

Mam problem, chce żeby moje dwa komputery się widziały wzajemnie czyli chce zrobić siec domowa i nie wiem jak. Jeden komputer korzysta z wi-fi a drugi jest podłączony za pomocą kabla a wszystko jest połączone z routerem Pentagram Cerberus P 6381-2. Oczywiście obydwa korzystają z dostępu do internetu. Proszę o pomoc pozdrawiam :_)

ustaw tą samą grupę roboczą i udostępnij pliki. Czy to aż takie trudne :?: :!: :?:

siec-lokalna-t288962.html

chodzi mi o siec LAN jak grac ?

na jednym kompie stawiasz serwer i łączysz się drugim kompem z nim za pomocą IP (wewnętrznego) komputera z serwerem

Normalnie. Zakładasz grę i grasz.

Jarek mozesz jasniej ? krok po kroku

Jak grać przez Lan? Jeden komputer hostuje, drugi się podłącza.

Aby postawić serwer dla gry musisz znać adres IP wewnętrzny , czyli taki który otrzymuje komputer od routera. (ewentualnie ustawiony statycznie)

Jak sprawdzić adres IP komputera hosta? (ten który stawia serwer) -> Kliknij na Menu Start > Uruchom… > wpisz: cmd > wpisz ipconfig

Adres IPv4 który cię interesuje to ten zaczynający się od cyfer 192.168

Przykładowy ipconfig:

Karta bezprzewodowej sieci LAN Połączenie sieci bezprzewodowej:


   Sufiks DNS konkretnego połączenia :

   Adres IPv6 połączenia lokalnego . : fe80::7d6f:42ad:3053:aad0%12

   Adres IPv4. . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.101

   Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0

   Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.1.1

Znając IP komputera hosta, możesz użyć drugiego komputera aby podłączyć się do serwera. Należy także pamiętać, że osoby z zewnątrz nie wejdą na serwer przez IP wewnętrzne (zaczynające się od 192.168).