Jak połączyć dwa mikrofony USB w jeden - do ZOOM

Cześć. Mam dość pilną i ważną prośbę. W przyszłym tygodniu prowadzę szkolenie przez ZOOM dla 30 osób. Potrzebuję połączyć dwa mikrofony USB w jeden mikrofon, który mogę ustawić w ZOOM jako mikrofon.

Opisując to dokładniej:
Mam dwa zestawy mikrofonów. Obydwa podłączana do laptopa przez złącze USB. W ZOOM mogę ustawić jako mikrofon tylko jeden z tych mikrofonów. Nie da się dwóch źródeł wejścia ustawić jednocześnie.

Czy jest jakiś program lub może jakieś zewnętrzne urządzenie, które mi takie coś umożliwi. Celem jest sytuacja, gdy ZOOM będzie widział ten połączony sygnał z dwóch mikrofonów jako jeden mikrofon.

Myślałem, że może zewnętrzna karta dźwiękowa, ale nie znalazłem takiej z wejściami USB. Może jest jakiś program, który to miksuje i udostępni jako jeden mikrofon dodatkowy.

Dla zobrazowania powołam się na program OBS i to co robi z obrazem video. OBS może połączyć kilka źródeł video i udostępnić to jako tzw Wirtualną kamerę, która przez wszystkie programy jest widoczna, jak gdyby była realną kamerą. Dokładnie takie samego rozwiązania szukam, tylko w wersji audio - aby połączyło dwa źródła dźwięku i udostępniło je jako jeden mikrofon, widoczny dla programu ZOOM.

Serdeczne dzięki za każdą podpowiedź!

Program Zoom nie ma możliwości współpracy z dwoma różnymi urządzeniami audio jednocześnie. Żeby można było korzystać z dwóch mikrofonów na raz potrzebny jest mikser lub zewnętrzna karta dźwiękowa albo dac z dwoma niezależnymi gniazdami mikrofonu, które można zmiksować w jedne kanał.

1 polubienie

Dziękuję za info. Wczoraj udało mi się znaleźć rozwiązanie i już je przetestowałem - działa.

Program, który mikserem audio: Voicemeeter Banana

Prosty, intuicyjny i robi dokładnie to, czego potrzebowałem - tworzy wirtualne źródło dźwięku, które widzi zoom. Jest kilka wersji programu - można zmiksować dwa lub więcej źródeł.

1 polubienie