Jak połączyć dwa routery


(H5n1tomy) #1

Teoretycznie wiem jak połączyć prawidłowo dwa routery ale praktycznie mi to nie wychodzi tak jak bym chciała . Sytuacja wygląda następująco pierwszy router to  TL-WR-720N do niego podłączony jest komputer , do niego kablem jest podłączony drugi router  Edimax LT-6408n i do niego komputer i tuner satelitarny  i kilka urządzeń bezprzewodowych .  Problem polega na tym ze nie można korzystać z zasobów dowolnego komputera lub drukarki ,jak jestem przy pierwszym routerze nie wydrukuje nic ani nie zobaczę drugiego komputera i odwrotnie .  Jak praktycznie połączyć te dwa router żeby była jedna sieć . Najlepiej jak by ktoś opisał krok po kroku jak to zrobić konkretnie na tych dwóch urodzeniach .


(Longhorn2009) #2

Może wyłącz zapory na obu routerach.


(roobal) #3

Połącz routery portami LAN i na jednym z routerów wyłącz serwer DHCP. Routery powinny mieć IP z tej samej podsieci inaczej będziesz musiała zarządzać nimi będąc podłączona do jednego lub drugiego.


(darekkkk) #4

Czy połączenie w ten sposób dwóch ruterów w jakikolwiek sposób spowalnia łącze internetowe tudzież zwiększa ping?


(H5n1tomy) #5

Po podłączeniu lanami sprzęt się zawiesza


(roobal) #6

Użyj kabla krosowanego i wyłącz serwer DHCP na jednym z routerów. Możesz połączyć portami LAN - WAN, ale masz dwie podsieci i tu leży Twój problem.