Jak połączyć dwa zdjęcia?

Jak w temacie chcę skleić dwa lub trzy zdjęcia program photoshop CS2 ?

ale w jakim sensie że będą koło siebie czy na sobie jak?

obok siebie, połączone jeden pod drugim itp

jeden na drugim znalazłem tutorial

Ja to robię w następujący sposób: Powiększam “obszar roboczy” (menu > wielkość obszaru roboczego ) do przewidywanej wielkości obu zdjęć, na zdjęciu do którego dodaję drugie. Następnie zaznaczam (narzędzie > “zaznaczenie prostokątne”) drugie zdjęcie, dalej, Menu > edycja > kopiuj, - następnie wklejam zaznaczone zdjęcie do pierwszego. Ten sposób jest może pracochłonny, lecz za to mam pełną kontrolę nad pozycjonowaniem wklejonego obszaru i dokładnym dopasowaniem szczegółów. Pozostaje kadrowanie i “zapisz jako…”).

a czy są jakieś inne sposoby mam cs2 english

Ja takie coś robie w windowsym Paincie :?

Złączono Posta : 28.11.2006 (Wto) 19:31

Sądze że jeśli chcesz tylko skleić 2-3 zdjęcia, bez jakiejkolwiek obróbki, paint by był najlepszy i w sumie byłoby prościej - “intuicyjniej” :smiley:

a jak by to wyglądało w ps cs2 wersja english ?

file=>new

jeżeli ma być zdjęcie pod zdjęciem

ustawiasz wysokość na wys. pierwszego + wys. drugiego (np. 500 z pierwszego + 400 z drugiego daje 900)

jeżeli mają byc dwa obok siebie postępujesz w analogiczny sposób tylko nie wysokość uwzględniasz, a szerokość

najlepiej jak zdjęcia są tego samego rozmiaru jeśli nie to najpierw pomniej to większe do rozmiaru mniejszego

1 otwierasz swoje zdjęcie

5e84c3ab6b3f9652.jpg

i powiększasz tak jak powiedział pio-76

obszar roboczy

tak IMAGE-CANVAS SIZE pokaże sie okienko

f6d7dba6ceb6c8fa.jpg

tam gdzie 1 wpisujesz rozmiar jaki chcesz uzyskać

2 wybierasz z której strony to nastąpi i ok( biały kwadrat pokazuje gdzie będzie umieszczone twoja zdjęcie )

teraz wygląda tak

6b1d6606b32454a0.jpg

otwierasz drugie zdjęcie

wciskasz to

70feb9e1c408ef33.jpg

i mając otwarte dwa te obrazki klikasz na ten drugi i z wciśniętym klawiszem przeciągasz go na to pierwsze zdjęcie

i masz to

0aa4de3a88049003.jpg

jeszcze jakieś pytanka :slight_smile: