Jak połączyć forum ze stroną?


(Saver) #1

Witam, dzisiejszy problem jest żeby połączyć forum phpbb ze stroną, aby forum było wyświetlane na stronie, http://itunix.eu/index.php?subpage=forum

Próbowałem plik index.php od forum załadować do strony za pomocą php.. require_once i include i nie działa.

Więc dałem stronę w iframe, działa, ale nie chce tak, bo nie można nawet linku strony z forum skopiować,

czy ktoś może mi pomóc połączyć forum ze stroną?

22:09: SERWER OFF


(Drobok) #2

ramka to zuo ! >> learn ajax ^^


(Saver) #3

Ale, jak to zrobić?


(kamil_w) #4

Jeśli masz stronę zrobioną przy pomocy Joomli, to polecam migrację do np forum Kunena. Możesz też zmienić skórkę forum tak, by pasowała do szaty graficznej strony.


(Saver) #5

Stronę napisałem sam.


(kalamita) #6

No to z czym problem ??? Napisz klasę obsługującą forum i wyświetl jej treść w miejscu gdzie chcesz żeby była wyświetlana.

Jak korzystasz z gotowego modułu poprzez include to pozmieniać musisz trochę ścieżki dostępu do niektórych plików w systemie forum, bo one odpowiadają strukturze forum jako samodzielnie istniejącej strony a nie będącej częścią jakiejś większej całości.


(Saver) #7

Nie wiem, jak to zrobić...


(kalamita) #8

To znaczy czego dokładnie nie wiesz ?

Plik index.php forum ma na pewno podane ścieżki dostępu do swoich modułów. Wówczas lokalizacja pliku index.php jest główną lokalizacją i z jego perspektywy wczytywane są moduły. Natomiast jeżeli forum umieściłeś w jakimś katalogu i includujesz do pliku index.php strony głównej to skrypt forum próbuje znaleźć pliki w głównej strukturze katalogów a nie w strukturze katalogu forum.