Jak połączyć kilka urządzeń z EcoTank L3150 - Epson?

Witam, słabo się znam ale powiedzmy że denerwuje mnie łączenie się z drukarką [
EcoTank L3150 - Epson

  1. Jak połączyć się z tą drukarką aby nie trzeba było rozłączać komórki , aby podłączyć laptopa lub stacjonarnego?
  2. Czemu nie można mieć internetu jak drukuje się przez wifi direct?
  3. Jak połączyć po prostu normalnie urządzenia nawet i 4 sztuki (2 x komórka, laptop i stacjonarny) żeby było wygodnie i bez pierdzielenia z łączeniem się?

Wifi direct jest po to, aby połączyć np. smartfon z drukarką bez żadnej sieci wifi (tzn. bez udziału twojego routera).

Po prostu podłącz swoją drukarkę do swojej sieci wifi i nie używaj wifi direct.
Powinieneś mieć w instrukcji jak się połączyć:

Dzięki, widocznie coś nie zrozumiałam bo myślałam że wifi direct mi ułatwi życie a niestety utrudnia tylko. Kiedyś miałam drukarkę z WiFi samym wszystko było okej

Sęk w tym że gdy chce podłączyć przykładowo do wifi, tracę internet. Wtedy przechodzę do drukowania, aplikacja nie wykrywa drukarki i na tym się kończy druk.

Z wifi direct gdy łączę przez telefon tracę internet, i przechodzę do druku to pojawia sie błąd że już inne urządzenie jest podłączone.

Z laptopa nr 1. Działa już druk poprzez program od Epsona. Nie tracę neta, jest ok.

Z stacjonarnego też jakoś idzie bez programu od Epsona, łączyć można centralnie z drukarka wtedy brak neta ale drukuje. Myślę że program załatwi sprawę.

Teraz problem jest z połączeniem telefonu z drukarką. A tak naprawdę dwóch telefonów. Szukam rozwiązań ale każde te same, i nic nie wnosi. Póki co, czy jest jakaś jeszcze opcja by to rozwikłać?

Tak jak napisał @silvver podłącz drukarkę bezpośrednio do twojego routera.